| Mazzenine a întrebat:

De obicei calmitatea e mai puternica ca nervozitatea, nu-i asa? Si eu va urasc *glumeam*. Argumentati.

7 răspunsuri:
| 亚历山 a răspuns:

Persoanele calme gandesc mai rational mai repede decat o persoana nervoasa care gandeste repede si de multe ori gresit

| drogh a răspuns:

Eu spun ca nervozitatea e mai buna pentru ca te face sa-ti declansezi toti nervii care-i ai in tine si sa-i elimini rand pe rand si sa te descarci sufleteste iar calmitatea te face doar sa te linistesti si sa tragi aer in piept dar pe plan mental tu esti distrus.

| Mazzenine explică (pentru drogh):

Calmitatea e mai importanta. Cand esti calm judeci orice, intreci orice limita, esti mai puternic/a. Cand te enervezi nu judeci, nu gandesti, nu esti puternic/a, nu ai nimic. Esti doar un animal care se simte amenintat. Esti doar o papusa pe care o poate controla cel care incepe sa te enerveze. Nu=i asa? Sa te descarci sufleteste laughing? Sufletul omului nu este si oglinda acestuia din realitate. Degeaba ai sufletul curat daca corpul il ai plin de durere si sange. Descarcarea sufleteste consta in pierderea mintilor tongue? Consta in a fi manipulat de altii happy? Ti-ai ales gresit raspunsul...

| drogh a răspuns (pentru Mazzenine):

Adevarat,gandesc mai clar, dar pe plan mental sunt tot distruse. happy Si nu, e un raspuns chiar foarte bun :p.

| Mazzenine explică (pentru drogh):

Cum crezi tongue.

| horia98 a răspuns:

Pai eu cand am citi ca ne urasti nu am avut nicio stare de reactie negativa fiindca nu te cunosc, oricine iti spune asa pur si simplu te urasc inseamna ca glumeste, dar cand aceste cuvinte sunt spuse intr-o ceart sunt luate in serios, iar cel care primeste cuvintele "te urasc" mai mult se intristeaza decat sa se enerveze

| Mazzenine explică (pentru horia98):

Mmmdea, si esentialul intrebarii?