| xChocolateGirl a întrebat:

Hei, TPU! Care sunt anime-urile voastre preferate si de ce? Si mai ales, care anime merita cu adevarat vazut? (Funda)

6 răspunsuri:
| Crâstoşelul a răspuns:

Îţi zic cam ce anime ar merita să fie văzut.

Shingeki no Kyojin

Anohana

Naruto Shippuden

Naruto

Ben-To

One Piece

Cam atâtea ştiu, şi care sunt şi tari.

Baftă, şi poate mai găseşti şi tu anime-uri.

| Muwz a răspuns:

Death Note a.k.a Criminal Minds (serialul acela stralucit si cunoscut). Oops, am spus destule! Death Note e plin de mister, cu crime nu chiar sangeroase (majoritatea), cu o poveste pusa la punct de 3 Einstein-i. Funda?

| Areen a răspuns:

Eu am o obsesie cu Naruto/Naruto Shippuden.

| ChrisNemo a răspuns:

Naruto Shippuden este foarte ok, si merita urmarit, mai ales ca daca nu la-i vazut pana ajungi la zi cu episoadele, sper ca o sa inceapa adevarata actiune pentru ca a devenit foarte plictisitor.
Iti recomand Full Metal Alchemist, un anime briliant.
Ti-as mai recomanda si "Another" dar este destul de ciudat si plin de cliff-hanger-e!
Anime`ul meu preferat pe care ti-l recomand din toata inima, o capodopera, un anime genial, Death Note.La asta trebuie sa te uiti neaparat.

| Lette03 a răspuns:

Naruto Shippuden! Cu asta am zis tot.

| Areen a răspuns (pentru Lette03):

Mare dreptate ai!