| Parakeets a întrebat:

Îmi recomandă și mie cineva o telenovelă faină, de aia de la mama ei de acasă? happy Una din aia nouă, dar care să dea a telenovele vechi (ca poveste/temă). Pentru că vreau să retrăiesc momentele copilăriei/adolescenței, când stăteam noaptea în fața ecranului, mai ales în timpul verii și mă delectam cu povești intense, cam melodramatice ce-i drept, dar care se întâmplau prin vestul sălbatic și cunoșteam tot felul de personaje și trăiri și povești. Acum mi s-a cam tăiat de ele, dar chiar simt nevoia când nu mi-e bine să mă reîntorc acolo, în copilărie, unde era bine, cald și frumos, chiar dacă nici atunci viața nu era perfectă. Îmi e dor de vremurile alea. happy

Deci orice știți e bine venit, eu am cam pierdut legătura cu telenovelele în ultima vreme, dar vreau să revăd una, urgent. happy Poate îmi lăsați și sursa pe care o pot găsi. Am căutat acum ceva timp, dar pe net chiar nu dau nimic subtitrat. happy Și am tot căutat site-uri pe care le subtitrează, dar nu am găsit. Aș vrea ceva ce v-a plăcut vouă (cei care vizionați astfel de filme) sau ceva cu multe intrigi, ador intrigile, dar evident și ceva super de dragoste, chiar simt nevoia de un astfel film. happy

27 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ma uita destul de rar dar prefer un serial turcesc când am timp. Ultimul vizionat "Chestiune de onoare" mie mi-a plăcut. Îl găsești pe net tradus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tânăr și neliniștit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand serialul Passions, crede-ma o sa ai ce viziona! happy

https://youtu.be/502oR8iotGs

Serialul are peste 1000 de episoade si e presarat cu tot ce ai putea dori de la un serial happy, iubiri, drame, secrete, paranormal... crede-ma, e presarat cu de toate! happy

Din pacate, e un serial vechi, eu il urmaream in anii 2004 -2008 dar chiar si asa este unul dintre cele mai bune seriale pe care le-am vazut vreodata ( desii, da, nu cred ca am vazut decat 1/10 din intregul serial happy ), imi aduc cu nostalgie aminte de cat de tare ma grabeam sa ajung cat mai repede acasa de la scoala pentru a prinde serialul happy

Serialul il gasesti integral pe YouTube, problema e ca nu cred ca il gasesti ( si ) subtitrat, dar nici nu cred ca ai mare nevoie.

https://m.imdb.com/title/tt0192917/plotsummary/

Delecteaza -te vara asta cu o mare de pasiuni happy

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Păi eu cam am nevoie de subtitrare sad sau e în spaniolă? Dacă da, e ok, deși tot aș fi vrut să fie și subtitrat laughing) ca să nu fie nevoie să mă forțez deloc, chiar am nevoie să mă detașez din propriile emoții și sentimente în ale altor personaje cu emoții și sentimente. happy Nu credeam că this love, can be so hard. It's hard. sad Dar la aproape 30 de ani și după ani de terapie încerc să-mi țin în frâu emoțiile ce mă năpădesc și să nu mai reacționez ca la 18 ani. happy Dar tot ar fi fost fain dacă s-ar fi inventat o pastilă și pentru așa ceva. happy V-am zis, nu drogurile, nu mâncarea, nu bolile sunt letale ci dragostea și emoțiile conexe ei. happy
Dar revenind la film, 1000 de episoade zici? O să-l văd pe tot abia când ajung la pensie. laughing) Asta m-a cam enervat mereu la telenovelele spaniole, că aveau o groază de episoade și evident asta m-a și făcut să ador apoi telenovelele și serialele coreene, însă cum prima, prima mea dragoste o fost totuși telenovela spaniolă, simt nevoia acum de una. Chiar simt. happy Deci mulțu, le încep pe astea care mi le-ați recomandat voi pe aici apoi văd care subiect și film mă acaparează. happy
Mulțu, Agașhi Pufini. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Din pacate, e un serial american happy

Am gasit primul episod subtitrat, mai urmeaza sa le gasesti tu pe cele 1999 happy tot subtitrate in romana pe undeva, in caz ca vrei sa vizionezi serialul happy
https://youtu.be/o2IotoyGnJM

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Dar ce ai patit?

Nu credeam că this love, can be so hard. It's hard. sad
V-am zis, nu drogurile, nu mâncarea, nu bolile sunt letale ci dragostea și emoțiile conexe ei. happy

Cine te-a facut sa suferi?

Dar revenind la film, 1000 de episoade zici? O să-l văd pe tot abia când ajung la pensie. laughing)

Sau dupa laughing

Dupa aproape 15 ani de cand am urmarit telenovela ( nu in intregime ), incerc sa vad ce am pierdut happy

Cat despre seriale coreene si spaniole, pot sa iti recomand cateva happy

City Hunter un serial din anul 2011 care mi-a placut enorm, serialul meu coreean favorit! love struck

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/City_Hunter

https://youtu.be/7mjJwXJ5aUM

M-am indragostit de Lee Minho datorita acestui serial! love struck
Iti recomand si tie, sa te indragostesti! happy

Seriale spaniole iti recomand :

Donde esta Elisa¿

Relaciones Peligrosas

La Reina Del Sur ( il gasesti pe Netflix, cel putin sezonul 2 )

Sin senos no hay Paraíso

Cuidado con el ángel

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Glumești, nu?! happy
Adică eu am căutat pe Youtube și am găsit asta :

https://youtu.be/O2wWKULPG0Y

Și eu chiar și din titlu credeam că tot despre asta vorbești. O telenovelă latino-americană care te face să trăiești. Să suspini, salivezi și trăiești la maxim. laughing)

God! Mă miram eu când am văzut că totuși îi o telenovelă de epocă. Însă asta mi-a amintit și de Zorro happy Și nu, nu sunt Rosa cu ale ei pasiuni for Zorro, dar trebuie să recunoști că filmul e o emblemă a cinematografiei, care a dat naștere unui personaj și super-erou ce a dăinuit peste vremuri, deși admit că super eroul meu favorit cu animația favorită forever și prima iubire masculină din copilărie o fost Domnul Spider-Man alias Pitter Parker. ♡

Însă m-aș bucura dacă aș găsi un site unde să-l regăsesc și revăd pe mister Zorro ăsta. laughing) Dacă știe cineva, să mă anunțe și de asta. happy

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Păi dragostea doare și credeam că nu mă va mai prinde vreodată, adică aveam alte planuri with my life, oricum nu cred în dragostea asta, cred doar în sentimente și emoții cărora noi alegem să le credem sau nu, așa că până se evaporă aceste feelinguri, am nevoie de tot arsenalul, cum nici la terapie nu mai merg vreau să mă detașez într-un film care să mi amintească de copilărie, așa cum a fost ea, bună-rea, a fost easy life atunci. happy Mai ales când doar începeam să explorez viața și nu dețineam atâtea traume ca acum. happy
Asta și evident și sportul, după aproape 7 ani, chiar am făcut sport în seara asta, și am redescoperit că e fain să faci sport. În final, doar asta mi-a adus bun, dragostea asta pe juma' împărtășită. laughing) Am crescut nivelul rolling on the floor) până la 27 de ani am avut parte doar de dragoste neîmpărtășită, acum e de aia doar pe juma' împărtășită, deci cine știe, până la pensie vine și aia împărtășită complet. laughing)

Trist, că oamenii nu pot fi ființe simple, nici noi nu putem avea emoții simple și clare laughing) aia e, ne rămâne să rumegăm totul, analizăm și suspinăm, până ne trece.
Sper să se termine greva cât mai repede ca să mai ies din casă, căci pereții ăștia mă ucid la propriu. happy Iar gândurile doar la situația asta, mă ucide.

Cât de CityHunter, ăla a fost și iubirea mea în adolescență, iar Lee Min Ho la fel favoritul meu. Eram obsedată și de melodiile din acel film, dar și de el ♡

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Deci te-ai indragostit... happy
Dragostea e un sentiment foarte frumos, te poate motiva, ambitiona dar si distruge... take care of yourself! happy

Dragostea impartasita pe deplin e dragostea adevarata, spera ca intr-o zi va veni in viata ta! Nu inceta sa crezi!
happy

Pai pana se gata greva poti sa-ti intalnesti la propriu marea iubire happy
Keep up, don't give up on love! happy

Pana la urma dragostea e un sentiment care vine si trece, dar in suflet trebuie sa strangem amintiri frumoase!
Sa avem ce ne aminti la batranete! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Doar nu vrei sa recunosti caci in fapt flebetea ta e Zorro! :)
Si cred ca am si o explicatie de ce iti place asa de mult! :)

https://www.google.com/......ps?/search

Alfel spus, Zorro e doar un preot mai rebel :))

https://www.tpu.ro/......-postarea/

https://www.tpu.ro/......nsurat-sa/

https://www.tpu.ro/......i-daca-le/

Seful tau... era cumva profesor de religie la scoala unde tu predai, nu?
:)

Esti si putin razbunatoare, nu miss LucyiFer? :)
https://www.tpu.ro/......i-tras-la/

https://www.tpu.ro/......acatul-nu/

:)

Deci, care e adevarul, miss Parakeets? :)

https://www.tpu.ro/......ata-retin/
( tot intrebarea " Rosei " :)

Dar putem si sa analizam putin... mai profund, sa trecem la comparatii modus operandi, VREI?! :)
Asa fac si detectivii pana la urma, nu? :)

https://www.tpu.ro/......-cu-acest/

Deci? :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum :), parerea mea despre tine si miss Rosalia, depre VOI :) ramane aceeasi... chiar imi sunteti simpatice amandoua!

https://www.tpu.ro/......-sau-ceva/

" E o tipa inteligenta care, trebuie sa recunosc, are o anume carisma aparte, datorita intrebarilor ei intrebatoare: ), & datorita imaginatiei extrem de bogate dar si a modului " cameleon "
E un fel de agent super secret tupistic happy
Un fel de imposter, Almong us happy "

Desi, banuiesc ca sentimentul nu e reciproc, nu din toate " unghiurile ", cel putin :)

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate! happy
Dragostea vine și trece, cum vine așa se și duce. laughing)
Sper să mă lase și pe mine repede. Nu m-am prea lăsat eu afectată de dragostea asta însă da, la abandonuri cu oameni dragi am suferit ca un om nebun. happy

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Agașhi Pufini, nu sunt nimeni din cine susții tu. Uuu, dar îmi place rolul tău de detectiv TPUistic pe care ți-l iei foarte în serios. happy
Dar totuși din ce am citit oleacă mai sus Rosa asta (oricine ar fi ea) a cam suferit din cauza unui preot. Și un preot chiar să facă așa? Mi-e greu să cred că un preot cu țigle pe casă, care a mai și primit sultana și harul Sfântului Duh, ar face așa ceva. happy Eu cred doar că v-a lăsat miss Rosalia o poveste interesantă pe aici. Nu cred că lucrurile stau chiar așa. Însă din tot ce mi-ai trimis și am citit, da, doar aia am concluzionat, că, da, și eu m-am îndrăgostit probabil de persoanele greșite. Trist. Aia e. Voi trece peste și voi deveni din nou stăpână pe propria-mi viață. Doar că am un deja-vu de la prima suferință amoroasă. Fix în același pat ședeam, cu fix aceeași privire pe pereți, cu fix aceleași gânduri (pe atunci îmi ziceam că trebuie să fac ceva și să mă ridic, că într-o lună aveam bacul/acum că trebuie să mă ridic și să-mi revendic viața laughing) ), cu fix aceeași letargie. laughing)
Dar în rest, viața e frumoasă, ce să mai. laughing)

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Mhhmm laughing) ce vremuri or fost alea pe TPU, agașhi Pufini. laughing
Au cam apus vremurile alea când râdeam în hohote laughing) deși acum că am recitit alea, și atunci sufeream după lupi, acum după urși, iar în liceu după alfabet. E clar laughing) până nu încerc tot alfabetul șo tot regnul animalic, nu mă vindec. laughing)
Deci vezi că nu-s Rosa happy eu nu sufăr după supereroi și preoți, eu sufăr după alfabete și regnuri animalice. laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Cum spui tu Agaşhi Parakeets happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

Important e sa fiti amandoua fericite! happy

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Amândouă... care amândouă?! happy
Te referi la mine și la señorita Rosalia? laughing)
După utlimul bully primit de la ea, îți dai seama că nu prea îmi mai doresc să aud de señorita laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Parakeets):

La una fiecare in parte si separat happy

Indiferent daca sunteti una si aceeasi sau 2 ( doua happy ) persoane absolut diferite si individuale... ( acum observ ca lumea ma crede ca si eu as fi seniorita Rosalia happy, deci, hai sa zicem ca poate totusi s-a facut o confuzie si in cazul tau happy ), oricum ambele aveti ceva aparte, ceva intrigant si diferit, tocmai de aceia mi-ati atras atentia si m-ati determinat sa va investigez pe amandoua happy
Ciudat ar fi ca chiar sa fiti una si aceeasi, adica sa aveti ( sau se zice ai? la singular?! happy. ) dar nah happy, eu cu suspiciunile mele interminable & neimaginabile happy... pe care tot le cred cumva adevarate!

Oricum, la cat de suspicioasa sunt chiar ar trebui sa deschizi mai repede acel cabinet pentru a ma trata de paranoia happy
Problema e ca miss seniorita Rosalia nu a creeat doar o suspiciune unui detectiv deja paranoic laughing ci o adevarata paranoia in grup laughing

| Parakeets explică (pentru anonim_4396):

Ooo, Agașhi Pufini, câtă dreptate ai măi Agașhi, aici. happy
O fi ea Rosa cine o fi, dar să fim serioși, paranoia în TPU și TPUași, să bage, i-a reușit. laughing)
Deci oricât m-a enervat pe mine că mi-o dat bully, n-am ce zice la faza asta, decât, "Jos pălăria." laughing)

| ponturi a răspuns:

Fauma pe Netflix m-a prins bine de tot.

| Parakeets explică (pentru ponturi):

Am căutat, dar am găsit altceva.

FAUDA și FATMA.

Care zici că e cel văzut de tine? happy

| alisa201921 a răspuns:

Poți privi Bănuiala Inimii pe Netflix, îl ador, intriga și dragoste!

| ___Enzo a răspuns:

Carita de angel

| manuelboy a răspuns:

Ramai cu mine buna telenovela pe HBO Romania.Succes.

| WilliamsDavid a răspuns:

Îți dau niste link-uri, de unde poți selecta ce crezi că e pe placul tău:
https://www.99reel.com/
https://www.chilimovie.com/
https://www.imdb.com/