| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare din Death Note. Daca Light are nevoie de fata si numele cuiva ca sa il ucida, cum a reusit sa-l omoare pe falsul L care a aparut la tv, din moment ce acel barbat si-a insusit un nume fals (numele lui L). Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Nu ai fost atent/ă.
„L" este un pseudonim oricum. Bărbatul care și-a însușit identitatea adevăratului L (Hideci Ryuga) și-a dat numele real la televizor, Light căzând în capcană.
Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Diabolique):

De ce si-ar fi dat numele real stiind ca urmeaza sa fie ucis? Nu are niciun sens

| Diabolique a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost de acord să își riște viața pentru că era un prizonier condamnat la moarte care nu fusese mediatizat, deci Light nu a știut cine e.

3 răspunsuri:
| DonKim a răspuns:

Pe tipul care a aparut la tv il chema intr-adevar Lind L. Taylor si era un detinut ce urma sa fie condamnat la moarte.