| anonim_4396 a întrebat:

La ce seriale va mai uitati?
Am vazut : Gossip, Vampire, Originals, Riverdale, Dynasty, Casa de papel, Supernatural, Lost, Da Vinci, Merlin, You.

Răspuns Câştigător
| Yunnochan a răspuns:

Recomand:
13 Reasons Why, care este și preferatul meu. În serial este vorba despre cele 13 motive pentru care o adolescentă a ales să își pună capăt zilelor. Aceasta a întocmit câte un motiv pe o casetă, adică sunt 13 casete în număr. Pe fiecare casetă se află un vinovat care a împins-o mai mult sau mai puțin spre sinucidere. Casetele sunt date pe rând la vinovății, ca să le asculte.
Lucifer, și acest serial mi-a plăcut foarte mult. Aici îngerii și "zeitățile" se ascund printre oameni, iar Lucifer pot spune că este un personaj destul de ok și chiar amabil. Apare și Eva, Dumnezeu, etc. Chiar e interesantă percepția serialului.
Un alt serial pe care îl recomand și care mie sincer îmi place este True Blood, care deși are la bază linia subțire dintre oameni și vampiri, este total diferit de TVD. Cei drept este mult mai hardcore decât TVD, din punctul meu de vedere. Multă violență, mult sânge, mult sex, dar e in regulă. Vampirii și oameni trăiesc într-o "armonie" datorită sângelui sintetic care este numai bun pentru a înlocui sângele uman. La început este vorba despre un vampir și o chelneriță care citește gândurile oamenilor, însă devine mai interesant pe parcurs.
Tren Wolf, e grozav! Aici, un tânăr este mușcat și devine vârcolac. Își face și o gașcă de prieteni, printre care și o tipă de care se îndrăgostește, însă din anumite condiții nu pot fi împreună. Finalul nu prea m-a lăsat cu o impresie bună, dar în rest e super ok serialul.
Insatiable este cel mai bun serial de comedie pe care eu l-am văzut vreodată. Are tot ce îi trebuie. Aici avem o adolescentă necăjită pentru aspectul ei fizic, până ce apelează la un instructor de frumusețe care o face să arate foarte diferit. Scopul ei este să se răzbune prin frumusețe pe cei care i-au luat în râs aspectul.
Dacă nu ai văzut Game Of Thrones, e grav, trebuie să îl vezi! Chiar dacă este cu siguranță cel mai violent și întunecat serial din lista pe care ți-am făcut-o, este incredibil și nu existe cuvinte îndeajuns de mari pentru a descrie cât de bun este serialul ăsta! Finalul a fost puțin neașteptat, însă dacă ești o persoană pasionată de istorie și fantastic ca și mine, dacă vrei o poveste despre sacrificii, dominații, plăceri, conflicte și toate cele oferite pe tavă, GOT este pentru tine. Nu cred că e nevoie să îți las un review la el, cu siguranță știi despre ce este vorba.

| Paula2018 a răspuns (pentru Yunnochan):

Mersii. O sa ma uit la True Blood si la Insatiable. Lucifer am uitat sa mentionez, l-am vazut. La Got momentan nu ma uit ca nu e pe Netflix si pentru mine momentan e destul de ok Netflixul. Mersii.

| Yunnochan a răspuns (pentru Paula2018):

Hey, nu ai pentru ce! Mă bucur tare mult că am avut cu ce să te ajut și spor la vizionat seriale! happy

11 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Momentan la Chernobyl, e o mini serie de la HBO foarte tare, au aparut momentan 3 episoade.

| Public22 a răspuns:

Lucifer, Got, how i meet your mother

| Crsiti92134 a răspuns:

Z Nation, The Walking Dead, Fear The Walkin Dead, Prison Break, Bodyguard, Sex Education, Riverdale, The End of the *** World, Black Summer, Shooter, Good Trouble, Seal Team, S.W.A.T.

| Derkes a răspuns:

Bates motel, Skins Uk(capodopera), Legend of the seeker, True blood(capodopera)

| wpAbby a răspuns:

Lucifer.

| ThyDoom a răspuns:

Încearcă Grimm.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Daca ai vazut TVD si TO neaparat trebuie sa vezi si Legacies. Este despre Hope fiica lui Hayley si a lui Klaus.

| laeimbrea a răspuns:

Under the dome
The Protector
Un varcolac adolescent
Lucifer
Roswell, New Mexico

| viorelman11 a răspuns:

Onoare si respect