| Blair24 a întrebat:

Pentru fanii Vampire Diaries(Jurnalele Vampirilor)... ce parere aveti Damon si Elena or sa fie impreuna? Chiar sunt curioasa sa aud si parerile voastre. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Becanee a răspuns:

In realitate ei 2 sunt impreuna.Si le sta foarte bine impreuna.Mai aless Damonn este frumos rauulove struck.Si nu se stie daca vor fi impreuna in filmhappy. Depinde ce vrea regizorulwinking.Eu una cred ca le-ar sta mult mai bine impreunalove struck.:dFundaasmug

6 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Da eu cred ca o sa fielove struck

| IQ156 a răspuns:

Daca cititi cartea o sa aflati ca nu.Elena este cu Stefan;>. Probabil nu o sa schimbe asta regizorul. Funda please?

| Blair24 explică (pentru IQ156):

De fapt cartea spune ca Elena moare...chiar crezi ca o sa o omoare in serial?

| AlexieeXdd a răspuns:

Elena il iubeste pe Damon,eu sper sa fie,dar nu cred,penttru ca ea v'a ramane cu Stefanstraight face Si am tot auzit ca Damon o sa moara, eu una nu cred, pentru ca serialu e diferit de carte. :*

| AlexieeXdd a răspuns:

Mai pe scurt : laughing - Elena cu Damon o sa fie impreuna. Siii mai incolo Elena o sa moara ca sa'si salveze familia,prietenii si mai ales pe Stefan si Damon de Katherine. Elena invie, Bonnie o contacteaza pe Elena, dupa ce o viseaza incercand sa-i spuna ceva, iar Elena incearca si acum sa le avertizeze pe fete de o nouaa amenintare in Fell’s Church.Deodata, convorbirea este intrerupta de un anume el de care Elenei ii este frica.Becurile din casa se sting. Fetele incearca sa iasa din casa, speriate de avertismentul Elenei.Se pierd una de alta, iar Sue este gasita moarta, aruncata fiind de la balconul camerei lui Caroline de"o mana umeda, fierbinte" care a apucat-o si pe Bonnie, incercand sa o traga dupa ea.
Bonnie, Meredith, Stefan, Matt si Damon isi unesc fortele pentru a invinge noua amenintare din Fell’s Church. Damon o va face pe Elena Regina Intunericului. [ Dupa ce moare intr-un accident de masina, se trezeste iubindu-l pe Damon,Pentru ca Stefan se lupta cu Damon si ii facea rau, Elena incearca sa-l omoare pe Stefan. Dupa patru zile de somn,Elena revine la vechile sentimente. Damon este intr-adevar malefic.I-a promis Elenei ca, inainte de prima ninsoare,o va face Regina Intunericului, adica o va transforma in vampir.El incepe sa ii apara Elenei in vise.
Stefan incearca din rasputeri sa o apere pe Elena de Damon.II aduce acesteia verbina, o planta care ii protejeaza pe oameni de vampiri.Desi Stefan este mai slab decat Damon datorita dietei lui, se lupta cu el si, la un moment dat cu el si Damon aproape il ucide.
Desi atrasa de Damon, Elena se opune si incearca sa isi protejeze familia si prietenii. "In linistitul orasel Fell’s Church lucrurile se precipita. Damon este mai nerabdator ca oricand s-o faca pe Elena partenera lui, Regina Intunericului. Elena, tot mai vulnerabila, se confrunta cu uneltirile lui Caroline si ale lui Tyler, in vreme ce Stefan trebuie sa-si calce juramintele si sa-si infrunte pe viata si pe moarte fratele. SPER CA TE-AM AJUTATpuppy dog eyes:*

| BiancaDenisutza a răspuns:

Daca ati aflat Elena nu va fi cu Damon pentru ca acesta va muri!(si mie imi pare rau dar stiu din surse sigure)sad