| Madutzza98 a întrebat:

Puteti sa-mi povestiti mai pe scurt ce se intampla in "Jurnalele Vapirilor" incepand cu sezonul 3? Si cel mai important vreau sa stiu daca pana la finalulu sezonului 5 Elena si Stefan raman impreuna... puppy dog eyes :*

Funda love struck

2 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Elena e tranformata in vampir in sezonul 4 si atunci isi da seama ca are sentimente pentru Damon. Bonnie si Jeremy incep relatia in sezonul 5 iar Caroline si Tyler se despart tot in sezonul 5 iar ea se culca cu Klaus... Elena sau Rebecca ii va baga pe gat lui Katherine leacul de vampirism si devine umana apoi moare de batranete dar inainte de asta fata ei Nadia ii spune unei vrajitoare sa o bage in corpul altuia sa poata traii si asa intra un corul lui Elena pentru 3 zile apoi o descopera gasca adica Stefan Caroline etc si Katherine moare iar Elena se intoarce. Ea si Damon se despart iar dupa cateva minute ajung in pat laughing la sfarsitul sezonului Bonnie si damon mor dar amm auzit intr-un interviu facut lui Ian si Nina ca se va intoarce cel putin asa am inteles deci inca nu stiu sigur... sper sa se intoarca Damon pentru ca fara el nu o sa ma mai uit la film, si oricum Elena si Stefan nu se potrivesc deloc, cel mai frumos si mai bun e Damon love struck

P:S: Elena si Stefan nu vor ramane impreuna thanks Godhee hee

| DirtySoul a răspuns:

Iti povestesc eu. Ei bine la un moment dat Elena este transformata in vampir si isi da seama ca are sentimente pentru Damon. Ii spune lui Stefan si apoi incepe o relatie cu Damon. Bonnie incepe o relatie cu Jeremy. Caroline si Taylor sunt impreuna dupa care se despart. Caroline se culca cu Klaus care se decide sa nu le mai faca rau.

Elena si Damon se tot cearta si se tot despart. Bonnie moare si apoi invielaughing

Nu raman impreuna Elena si Stefan pentru ca dragostea dintre ea si Damon e mult mai mare. La sfarsit de sezon 5 Damon moare cu Bonnie dar nu se stie sigur daca se intorc. E cam in ceata totul. Asteptam sezonul 6 in octombrie.

Sper ca te-am ajutat. Pupici.