| Fufulescu a întrebat:

Salut! Caut un film care l-am văzut când eram mai mic și nu dau de el, era cu doi roboți care se luptau unul era chel și unul țin minte că avea niște grenade care când explodau ștergeaj tot și mai țin minte o scena când robotul rău s-a transformat într-o bila ca scut si mai avea și niște lame și într-o scenă când le-a aruncat i-a tăiat mâinile cuiva, asta e tot ce țin minte dacă aveți vreo idee va rog să îmi ziceți!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Grenăzile fac tot filmul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Adica cei doi de mai sus au vrut sa spuna ca forma corecta este "grenade" si nu "grenazi". Bine! Tot textul intrebarii este cu greseli dar oamenii s-au legat de una singura pentru a-ti da de inteles ca din filme nu inveti gramatica si limba romana. Ba chiar am vazut ca, mai nou, in multe filme si traducerea este praf. laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ăla cu grenăzi il suna pe Bobiță din las fierbinți care avea petărzi luate de la Giani, si de la Dorel, si la final tot bobiță om bun îi dă limonăji dupa ce il sperie cu petărzi. Fain film mă, merită vazutlaughingCe ai facut Bobiță!

| Rares791 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

????

| Rares791 a răspuns (pentru Rares791):

Nvm nu merge emoticonul dar vr sa pun asta : happy

| Catrice a răspuns:

Deci asta făceai în loc sa înveți la romana...nașpa

| gabicoo a răspuns:

Grenăzile alea ți-au șters și memoria?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

De aia e periculoase rău filmele astea! Lasă dracului televizorul și pune mâna pe o carte!

| Rares791 a răspuns:

Filmul e facut de profa ta de romana, care nu era prea buna