| Daria a întrebat:

Stiti niste povestioare triste? Nu neaparat de dragoste...As vrea sa le citesc online.Merci.happy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Maria o fata de 14 ani avea o viata trista.Parintii ei murisera cand ea avea varsta de 7 ani...Desi mereu ea zambea suub acel zambet se ascundea o fata trista si o viata distrusa.Ea locuia cu bunicii ei prea saraci sa o creasca cum trebuie.Prietenii nu fusesera niciodata kla ea acasa adica o cabanuta la sfarsitul padurii.Ea niciodata nu a dorit ceva de la un magazin de fite si plangea mereu cand vedea fetele imbracate cu haine mai frumoase.Maria invata bine si nu avea probleme la scoala, dar intr-o zi ea s-a hotarat sa plece in padure si a inceput sa plang pentru ca auzea vocile parintilor ei.s-a asezat pe o creanga de copac si a plans.La un moment dat ea a scos un cutin si a uinceput sa se taie la vene, dar dintr-o data mama ei i-a aparut in fata si a zis:"Nu face asta.O sa-ti para rau". Atunci Maria araspuns:"Nu vreau decat sa va vad in ceruri" atunci mMaria s-a taiat cu cutitul la gat si a murit atrnata pe creana.Cand bunicii eui au vazut-o erau aproape lesinati si stiind ca ultima lor speranta s-a stins la scurt timp au murit si ei...