| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Vreau si eu un film care sa ma motiveze sa invat...

Răspuns Câştigător
| bittersweetgirl a răspuns:

A beautiful mind

2 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!

O mare prostie să aştepţi ca cineva sau ceva să te facă să ai încredere în tine şi în ce poţi. Şti singură că poţi dar... nu prea vrei şi spui repede :'' Mi-e lene, nu îmi place să învaţ''. Să îţi spun ceva, nici mie nu îmi place să învăţ, mai bine stau la TV sau la PC, sau oriunde altundeva decât să nu învăţ. Dar, după, mă gândesc... VIITORUL MEU? Oare mama şi tata vorbesc degeaba când îmi spun să învăţ, căci pentru mine învăţ, să am un viitor mai bun, să nu lucrez în frig, murdar pentru 600 de lei. Ci pentru bani mai mulţi cu care să trăiesc o viaţă decentă, să muncesc într-un loc decent, cald. Şi uite, sunt locu 2 pe clasă şi suntem 30 elevi în clasă. Ceea ce vreau să spun este că, dacă vrei să înveţi o poţi faci acum, să-ţi spui : ''POT''. Dacă altu poate, tu de ce să nu poţi?
Baftă!

| Popa_Lorena_1999 a răspuns:

My boss's daughter. nu stiu daca te ajuta, dar am incercat. big grin