| fede12 a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi care sa ma motiveze sa invat, intr-o luna am examen si eu nici macar n-am deschis caietu..nu stiu vreau sa-mi spuneti ceva sa-mi vina mintea la cap. Voi de ce invatati?

Răspuns Câştigător
| thekarma a răspuns:

Si eu am examenul intr-o luna si invat pentru mine. Singurul motiv este ca ma gandesc la ce voi face pe viitor, adica fi sigur ca parintii te vor ajuta, dar intrebarea este pana cand, cat crezi ca vor putea sa te ajute.Si crede-ma daca vei lua examenul nu este bine doar pentru tine, ci si pentru ei, vor fi mandri de tine. Deci motivul: ce faci acum, faci pentru a-ti fi bine in viitor. big grin Gandeste-te si pune pana pe cartelaughing

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am inceput sa invat din curozitate, si culmea este ca mi-a placut!

| Hardut_Larisa_2000 a răspuns:

Eu m-as gandi ca daca nu iau examenul nu trec clasa si ma pun sa invat pana rup caietele. laughing) Adica, na... Pe mine asta ma motiveaza si am rezultate destul de bune.winking

| Andrei1097 a răspuns:

Asta e si problema la tine. Nu trebuie sa ne intrebi pe noi de ce invatam, intreaba-te pe tine insuti de ce ai face-o! Sunt sigur ca gasesti un motiv bun, de la a-ti asigura un viitor stralucit la simplul fapt ca vrei sa-ti multumesti parintii, sa-i faci mandri, sau chiar pentru a fi mai bun decat restul din clasa. Mult succes!winking