| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Cum vi s-a parut finalul serialului Game of Thrones?

13 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Dezolant&Dezamăgitor.

| Adry05 a răspuns:

Groaznic, au stricat minunatie de sezoane cu un final facut in graba numa de dragu de a-l face.

| Frank51 a răspuns:

Nu am vazut serialul si nici nu am de gand.

| J0B0MAT a răspuns:

Yee!
Tragic şi ilogic pentru finalul lui Jaime, cel mai complex, frumos şi intrigant personaj din serial( poate din toate serialele pe care le-am văzut).
În rest bun.

| RobertMoon a răspuns:

Foarte prost, precum ultimele sezoane. Se vede că nu a fost mana lui George RR Martin în scenariu. Să sperăm că va lansa cat de curând cărțile pentru a vedea adevăratul final.

| Adry05 a răspuns (pentru RobertMoon):

Finalu in carti probabil sa fie acelasi, dar parcursul pana acolo n-o sa se simta asa fortat si fara sens ca-n serial. Ma gandesc ca totusi l-au intrebat macar cum are de gand sa termine cartea, nu cred ca le venea lor asa din senin ideea sa o innebuneasca pe daenerys si sa-l puna pe bran pe tron. Probabil au intrebat de final, el a zis, si ei erau ceva gen : cum facem sa ajunga intr-un singur sezon parcursul acolo? si iata rezultatu...

| RobertMoon a răspuns (pentru Adry05):

Nu știu ce să zic, eu nu cred că va avea același final. Daca va avea același final, RR va avea mult de pierdut la vânzarea cărților...nu cred că mai e nimeni interesat atât de mult să citească ceva care duce la același deznodământ, iar în plus schimbarea la 180° al unui personaj nu se poate face într-o singură carte și cred că RR nu ar pierde timp să facă asta când are posibilitatea să facă lucuri mai bune, oricum totul rămâne la nivel de speculații până nu citim cele două cărți rămase.

| Adry05 a răspuns (pentru RobertMoon):

laughing))Doar ce am zis ca in carte va fi un cu totul alt parcurs si va avea sens un astfel de final, pentru ca va avea timp sa faca evolutia personajului de asa natura comparativ cu 6 episoade ca-n serial. Si nu va avea de pierdut, poate se termina cum am zis eu, tu de unde o sa stii? N-o sa stii, asa ca cumperi oricum cartea sa citesti, de aia probabil nici n-a fost asa medietizat de unde provine finalul, ca sa se cumpere inca cartile desi se stie finalu.

| RobertMoon a răspuns (pentru Adry05):

Că nu va avea același final* tastatura vieții cu autocorector laughing)

| Panamax a răspuns:

N-am vazut niciun episod.Dar de cand cu isteria asta generala, nici nu am de gand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut primele 2-3 sezoane. Serialul te tine in suspans iti da impresia ca urmeaza ceva grandions- dar punctul culminant evita sa mai apara.Printr-o serie de tehnici ieftinesickfinanciare se trece peste scenele care ar fi atras publicul Una peste alta serial mediocru.

| Yee explică:

Hmmm, efectiv nici o parere pozitiva....imi place!

| pisicamiauu17 a răspuns:

Nu m-am asteptat la asa ceva.