| Aziz a întrebat:

Ajutor! acum 2 ore, mi-am lasat catelusul afara. un betiv nenorocit mi l-a izbit de pamant tare de tot! L-am auzit ca a tipat si l-am luat. Are rupt un piciorus din spate! Nu merge deloc... a dormit putin si s-a trezit. am pus mana de piciorusul lui si chiuie foarte tare. crying nu vrea sa manance nimic si deloc! Acum zace pe covorasul lui. maine il duc la veterinar. ce pot sa-i fac acum? va rog! e urgent!

5 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Veterinar urgent!

| ExtraSakadat a răspuns:

Sa-i pui ceva pe piciorus... Totusi, mai incearca sa-i dai sa manance.Ai grija de el! Sa te duci cat mai repede la veterinar, sper sa nu fie nevoie de operatie :-s. Bafta :*

| G a răspuns:

Acopera-l cu ceva, lasa-l in pace si NU ii atinge piciorul sub nicio forma.

| MICHAel a răspuns:

Acoperal cu ceva pentru ai fi cald si lasa-l sa se linisteasca, nu il va durea daca sta linistit si in orce caz sa nu ii faci masaj la picior

Chiar imi pare rau
Succes sper sa nu fie nimic grav

| Ramooon a răspuns:

Pai ar trebui sa verifici daca piciorul este la locul lui in primul rand, daca este drept pus, si daca nu este ar trebui sa il indrepti, nu tu o persoana mai mare, o sa il doara insa o sa il doara mai tare daca incepe sa se vindece stramb, apoi poti sa ii pui niste atele, doua lemne fiecare de o parte si de alta si sa le legi cat mai strans pentru ca piciorul sa stea drept, Insa cred ca este cel mai bine sa vezi in oras la tine un cabinet deschis nonstop sa nu stai cu el asa, sau un anestezic pentru animale ceva, sincer e prea dureros sa il lasi asa toata seara. bafta.