| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Pisica mea este suparata de vreo 3 zile. Nu se mai joaca, nu torce, doarme f mult, merge in reluare. Este trista, deprimata, nu doreste sa fie alintata si nu are chef de nimeni in jurul ei. Mnananca normal, isi face nevoie normal, dar are alt comportament. Nu au intervenit modificari de nicio natura, ca sa justifice schimbarea. Imi e foarte mila de ea, nu stiu ce sa ii fac. Cat sa mai astept pana sa ma adresez medicului?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Du-te la veterinar cat mai repede.

E posibil sa nu aiba nimic dar e mai bine sa fii sigura. happy

| alin131 a răspuns:

Ce varsta are? Ce ai facut in ultimele 7 zile de e suparata? Se poate sa fi mancat vreun plastic ceva mic care sa fi ramas prin intestine?
Face pipi normal sau are pietre la vezica?

Are ea ceva la sanatate, deci mergi la vet, sau ai schimbat ceva ce ei nu ii place posibil comportamentul tau si de acolo poate fi suparata ea.

| SynapseNinja a răspuns:

Îți recomand să te duci la un veterinar, că dacă e să aibă ceva poate el o depistează. Dacă nu, e posibil să fie din cauza vârstei înaintate (dacă e bătrână).

| andreeahtml a răspuns:

Cred că ar trebui sa te adresezi de urgență unui medic. S-ar putea sa fie și din cauza căldurilor din ultima perioada (canicula), poate s-a deshidratat, chiar nu știi ce să spun. Un control de rutina te-ar putea lamuri mai mult, sa nu aibă altceva mult mai grav.

| anonim_4396 explică (pentru andreeahtml):

Are doar 2 ani. i-am dat pastile ca era in calduri, dar tocmai acum o saptamana

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu a mai patit asa