| Dcide5 a întrebat:

Ajutor, pisica nu ma lasa sa dorm.

Ieri ziua mi-am luat o pisicuta mica, are vreo 3 luni.
Noaptea trecuta am dormit bine pentru ca era speriata si nu statea cu mine. Noaptea asta insista sa ma tina treaz. Am inchis-o in bucatarie unde e cutia ei cu nisip si meauna acum. ajutorrr

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deschide lumina, ea find micuta e normal sa se simta speriata in mod normal are nevoie de mamica ei, stai un pic cu ea si mangaio astfel se va simt mai bine

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Ce tătic grozav ai fi! : ))

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Tu inca mai ma iubesti iubire, imi amintesc cand ne-am sarutat prima oara aici pe chat mirosa a trandafir iar cerul era plin de soare iar tu iubirea mea radiai de fericire, din pacate nu o sa am copii cu nimeni ca toate fetele fug de mine, eu as vrea sa le opresc sa le arat ca le iubesc dar iubire cu forta nu se poate asa ca voi ramane forever lonley dar mereu cu gandul la tine

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Ioi, Doamne, ce gagicar ești! : ))

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Da tot degeaba ca tot singur dorm cu gandul la tine

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i sa manace!
Un pisic mic are nevoie de 5-6 mese pe zi, putin si des!
lasa-i si mancare cu un bol de apa curata in camera unde o tii.
Un pisoi satul se joaca si cand oboseste se culca, cel flamand, nu doarme, plange non stop.
daca l-ai hranit seara, il lasi sa mearga a toaleta, eventual lasi usa deschisa la dormitorul tau si unde tineti cutia cu nisip ca el sa mearga acolo si el vine si doarme cu tine.
In felul asta va nu va mai plange deloc, ca ii duce lipsa mamei lui.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cauzele ar putea fi diverse:
• E speriată, nu e familiarizată cu locul în care se află.
• Se simte părăsită (când voi ceilalți vă retrageți la culcare și o lăsați singură).
• Depinde ce i-ai dat de mâncare/băut. Poate are dureri de burtică și nu își găsește liniștea etc.
• Dacă nu i-ai dat un antiparazitar intern, du-te cu ea la un veterinar (costă aprox. 5-6 lei). Dureri de burtică poate avea și din cauza acestor paraziți intestinali, care se pot înmulți ușor, mai ales dacă i-ai dat să bea lapte cu conținut mare de grăsimi. De asemenea, pisicul i-a putut primi prin laptele matern, dacă mama lui a fost deja infestată.
Până la urmă, vei rezolva cu bine toate aceste situații, nu-ți face griji.