| Ramona3766 a întrebat:

TPU! De doua zile mi-am luat o pisicuta de o luna. In timpul zilei se joaca, mananca, s-a invatat la nisip si apoi doarme pentru a o lua de la capat. S-a pus stapana pe patul meu, cerceteaza toate ungherele. Problema e insa noaptea, cand nu ma lasa sa dorm. Doarme cat doarme si apoi incepe sa se joace, urca la mine in pat, face ture de camera. Ce as putea sa fac sa o invat sa doarma noaptea? De inchis nu pot sa o inchid, mai are nevoie la nisip, i se mai face foame... Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jane_6633 a răspuns:

Inainte de culcare joacate intens cu ea, astfel va fi obosita si va dormi pana la aprox 7-8. La mine a mers big grin

4 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu ii fa nimic,si eu am o pisicuta de doua luni care face exact la fel,inainte sa te culci tine-o in brate si fa-o sa toarca si sa doarma, dupa ce doarme ask muzica la tell pana adormi si tu, asa sunt pisicutele. Nu uita sa o invelesti si sa o ti lanaga tine ca si un bebe ca asa nu v-a avea chef sa plece de acolo ca ii va fi comod si joaca-te cu ea inainte de asta. Sper ca te-am ajutat. Sa imi spui daca a mers.

| marian000 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci sufera sau inchideti u camera la fel e si pisicuta mea

| ionutalecs a răspuns:

Dai ei camera ta si tu tormi in living pe canapea e cel mai bine laughing

sau duo la un dresor de animale

| DeLia7597 a răspuns:

Buna Ramona! Si eu am o pisca de 9 luni si eu cand am primit-o a avut 2 luni si tot la fel nu dormea noaptea dar acum sa linistit doarme dupa cateva luni ai sa vezi ca o sa doarma in general pisicile dupa cateva luni sau dupa un an nu mai sunt asa de vio o sa se mai linisteasca oricum sper ca te-a ajutat