| Uuuuuuu a întrebat:

Ajutor! Un caine maidanez de talie mica s-a pripasit in curtea mea... Si vazand ca e nemancat i-am dat sa manance carne. Si a mancat foarte mult! Manca orice ii dadeam. De 4 zile, nu mai are chef de viata, nu mai latra, nu mai mananca, nu se mai poate misca. I-am dat si ranitidina dizolvata in apa. Vomita o spuma alba. 2zile nu a baut apa si vad ca de la un timp bea apa si ia si pastiluta. Imi e tare mila de ea, pentru ca era vioaie si inteligenta, iar acum sta pe iarba si tremura. In casa nu o pot baga pentru ca e murdara. Ce as putea sa ii fac? Stiti cumva ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o asa ca asi revine, a mancat prea mult dintr-o-data, o fi constipata, fara mancare poate niste bobite si peste 1 zi 2 e ok.

| Uuuuuuu explică (pentru anonim_4396):

Deja nu a mancat de 4 zile... I-am luat bobite si nu a vrut sa manance.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I-ai dat sa manance mai mult decat avea nevoie.Nu trebuia sa o indopi.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
mai dai ranitidina dizolvata si bagai-o cu seringa..si noi am intampinat asa ceva... vomita o spuma si nu avea chef de joaca..acum este bine si a mea si a fiicei mele
O zi bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Imi pare rau de ccainele tau.E posibil sa fi apucat ceva toxic daca spui ca vomita o spuma. Daca bea cat de cat apa, da-i sa bea lapte, lasa-i laptele la dispozitie sa bea ori de cate ori are nevoie.In curand isi va reveni.Tremuriciul si spasmele musculare sunt de la ceva toxic. Sa-i lasi si bobite alaturi de lapte, in curand va incepe sa le miroasa, pentru ca acum nici miros nu are. Si apoi va lua incet cate o bobita si sa inceapa sa manance. Deci ca raspuns, e otravit, a gasit ceva toxic, aruncat sau special pus de vecini sau mai stiu eu de cine.

| Uuuuuuu explică (pentru anonim_4396):

Am citit pe net ca daca era otravita murea intr-o zi. Hainuta i-am pus. Are mereu bobite si apa si nu vrea deloc sa manance. Multumesc pentru sustinere! sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Asculta-ma ca si eu sunt de la tara si am avut probleme cu cainii mei la fel.Nu se moare intr-o zi.Depinde de taria otravei si de cat a inghitit.Da-i lapte, cu apa isi revine mai greu.laptele elimina toxicitatea din sange.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Total gresit..nu se da lapte in caz de otravire se da apa sarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie otravita? alt fel nu se explica simptomele, totusi daca bea apa asi revine, pune-i o haina veche ceva sa-i tina adapost si daca an 2 zile nu moare......bafta.

| Kirito21 a răspuns:

Este posibil sa fi mancat ceva otravit incearca sa ii dai niste lapte batut.

| Muffinss a răspuns:

Poate a făcut indigestie sau toxiinfecție alimentară, nu știu. Ar fi bine să consultați un medic veterinar.

| Uuuuuuu explică:

Cainele meu e acum mult mai bine. a inceput sa manance putin. si sa se joace. Va multumesc mult pentru sustinere!:*