| AnnaAnnne a întrebat:

AJUTOR VA ROG! Sall TPU am si eu o problema, nu stiu ce are iepurasul meu ca nu prea sare si se deplaseaza cam prost(sa nu.mi spuneti sa merg la un veterinar pentru ca sunt in vacanta la bunici si nu am veterinar pe aproape)picioarele rupte nu le are pentru ca nu a cazut, deci aveti idee ce ar putea sa aiba(cei care stiu nu cei care-si dau cu presupusul, ea e cam grasuta chiar grasuta ca mananca o gramada si multa paine.PLZZZZ ajutati.ma dau fundita

Răspuns Câştigător
| Madutza2Special2girl a răspuns:

O fi obosit de la caldura de afara, uneori si animalele sunt afectate. Daca totusi mananca, 49% nu e de la caldura cu tot respectul se poate sa moara dar in timp.Nu vreau sa te nelinistesc cu acest lucru dar si mie mi-au murit 3 iepuri:unu nu manca, altul zacea in continuu si al treilea a luat microbi din iarba de taracryingCel mai clar raspuns pe care ti-l pot da si intrebare in acelasi timp :Ce fel de caine ai si cum e el, iepurasul poate avea simptome de la catelus.

7 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Nu-i mai da sa manance mult. Daca continui asa o sa-ti moara!

| AnnaAnnne explică (pentru BlueByte):

Esti tu sigur ca nu merge din cauza asta?

| footbalistu a răspuns:

Sau poate ori o fi grasut ori o fi ranit la o labuta sau il doare cevape el sper sa se faca mai bine caci si eu am iepurasi multi am chiar 2 mici unu cu o ureche mai bleguita si unu alb dala de rasa pura.

| Madutza2Special2girl a răspuns:

Si eu am multi iepurasi si mi s-a intamplat! Cred ca isi iau unii microbii din mancare sau din natura (depinde unde ii tii)incearca sa-l scoti din cusca (sau unde il ai)si sa-i dai ca de exemplu iarba de camp si sa-l ti intr-un loc mai curat(nu neaparat in casa)daca se face vreo schimbare inseamna ca-si revine si ca in cusca e un virus, daca nu inseamna ca a luat virusul de la alte animale.

| AnnaAnnne explică (pentru Madutza2Special2girl):

Cusca o curat in fiecare zi si ii dau drumul cam 4 ore pe zi mai am inca un iepuras si un catel, dar din pacate iepurasii nu sunt vaccinati, vad ca celalalt nu are nimic.Crezi ca o sa.si revina?sadO sa poata sa zburde din nou prin gradina, ea merge cam greu si in nici un caz nu are piciorusele rupte?

| Madutza2Special2girl a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Mai exista si propunerea de deces din pacate a unei boli luata de la plante sau fiinte.Imi pare sincer rau pentru iepurasul tau si sper sa se faca bine orice ar avea!

| AnnaAnnne explică (pentru Madutza2Special2girl):

Da,ai avut dreptate a muritcrying.Nu a luat nici un virus de la caine el e de rasa pura Golden Retriever si e si vaccinat, cred ca ai avut dreptate cum ai zis si tu a luat un virus din iarba de tara s.a balonat si asta i.a fost sfarsitulcrying. Oricum iti multumesc foarte mult m.ai ajutat foarte mult

| Madutza2Special2girl a răspuns (pentru AnnaAnnne):

O fi obosit de la caldura de afara, uneori si animalele sunt afectate. Daca totusi mananca, 49% nu e de la caldura cu tot respectul se poate sa moara dar in timp.Nu vreau sa te nelinistesc cu acest lucru dar si mie mi-au murit 3 iepuri:unu nu manca, altul zacea in continuu si al treilea a luat microbi din iarba de taracryingCel mai clar raspuns pe care ti-l pot da si intrebare in acelasi timp :Ce fel de caine ai si cum e el, iepurasul poate avea simptome de la catelus.