| anonim_4396 a întrebat:

Am 4 pui de pisica in varsta de 15 zile doar ca inca nu si-au deschis ochii si li s-a facut un fel de coaja pe ochi, ce pot sa fac?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dragut

| Ara997 a răspuns:

Daca au mama, pisica-mama o sa-i linga si se curata. e f. important in perioada asta sa aiba mama langa ei permanent.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Ara997):

O au dar nu ii prea linge pe la ochi

| dannyel86 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Intreaba medicul veterinar sau ai rabdare. Poate vor deschide ochii curand. Orice actiune a omului poate determina orbirea unui animal, lucru pe care nu cred ca ti-l doresti.

| Ara997 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ai rabdare, fa-le un cotlon ferit de curent si in general conditii bune pentru mama, ea e cea cae se va ocupa de pui, nu tu, e bine sa nu intervii in perioada asta exista riscul de abandon daca pisica simte mirosuri straine, evita sa pui mana pe pui, ea va lua fiecare pui si ii va linge cum stie ea mai bine!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Ara997):

Pisica(mama lor) are toate conditiile doar ca mie mi se pare ca intra iar in calduri

| Ara997 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

E posbil.
dar o sa se ocupe si de pui, doar ca va fi un pic mai agitata chiar daca ii alapteaza... asta e o ciudatzenie a lor,
o sa incerce sa-i scoata sa se joace cu ei. sa-i incurajeze sa mearga etc. o sa fie totul bine.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Hei! Stai liniștit! Nu îți fa griji! În special dacă e alba, o să aibă aceea cojbita. Așa a avut și puiul meu de pisica, și acum i-a trecut. Nici eu nu știu ce sunt, probabil că udori, și nu îți va griji!

| Oanaysia a răspuns:

Du-i la veterinar