| office1999 a întrebat:

Am un caine ciobanesc, destul de batran ( 8-9 ani ) si acum 3 zile tatal meu i-a dat un os, bineinteles ca la mancat repede si s-a innecat si apoi a inceput sa vomite, de atunci nu mai mananca nimic, ii dau apa si lapte cu seringa si e "suparat" tot timpul si nici nu se mai tine bine pe picioare, azi am vazut ca are urina de o culoare foarte neagra.
Ce as putea sa-i fac tinand cont ca el este un caine destul de rau si nu lasa strainii sa se apropie de el?
Bineinteles, ca o sa chem veterinarul dar voiam ceva solutii pana la venirea lui.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Ori i-a ramas in gat ori i-a facut rana, incearca sa il pipai pe gat sa vezi daca ia ramas. daca da cheama-l cat mai repede. daca nu a ramas atunci dai lichide si asteapta sa se vindece. succes si sanatate.

| mousesipc123 a răspuns:

S-a speriat. ii e frica ca se va ineca din nou. incearca sa-l ''obligi'' intr-un fel. isi va revenii la normal. nu-l poti tine in starea ast.a.

| office1999 explică (pentru mousesipc123):

De cate ori incerc sa-i bag fortat mancare, o da jos...