| liviu1234 a întrebat:

Am o pereche de porumbei si dupe ce i-am luat adica dupa 2 saptamani isi luau limba in gura asta inseamna ca s-au imperechiat? daca da ce trebuie sa fac? dau FUNDAbig grin
P.S l-eam facut cuib si in cat timp vor scoate primul ou si la cat timp ies puii? Rasp Urgentttt:d

2 răspunsuri:
| andreitony a răspuns:

Fac oua din 4 in 4 saptamani si da se impercheau. dureaza putin si pana ies puii. dupa ce femela a facut oua ia masculul si mutal si femela las-o acolo pana ies puii big grin

| adishorMS a răspuns (pentru andreitony):

NU muta masculul cum sa-l mute cand porumbeii clocesc AMANDOI?