| qieiqpalz a întrebat:

Am o pisica care nu poate sa fete..cred ca are vreo 4/5 pui..si de azi dimineata se chinuie sa fete dar nu poate ..Trebuie oare sa ii taie burta? Nu prea gasesc doctor veterinar la mine..am una dar nu stiu ce are cu mine de vreo 1 sapt ca ma tot evita, zice ca are treaba chestii de genu.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ia-o într-o pătură și transport-o cu o mașină (dacă nu ai una personală, iei o mașină de ocazie, ori un taxi) și du-o la un alt veterinar de urgență. În oraș sunt cabinete cu program nonstop. Dar sună-i înainte, ca să știe că vii.