| Madalina99_9396 a întrebat:

Am o problema. tata nu vrea sa ne luam caine dar mama vrea si eu si sora mea. ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

And1aNNN7 O mica corectie : ai zis "cumparati". Hmmm pe mine ma cam deranjeaza cuvantul asta. Eu as zice mai bine ADOPTA.
Si l-a mine a fost la fel. Numai ca nici sora si nici tata nu vruiau, insa cand tata a zis ca nu vroia, i-a spus cu lacrimi in ochi " Tati, acum cand in sfarsit am convins-o pe mami, nu vrei tu!" Si am plecat in camera l-a mine, am deschis o poza cu un catel, si in timp ce plangeam a venit la mine si a zis "Hai ma luati-va, sa facem adapost la noi in casa" Si parerea surori mele nu prea a contat insa acum iubeste catelul nostru foarte mult.
Asta s-a intamplat acum 4 luni si de 3 saptamana am catel :D. Orcum tata nu pare atat de interesat sa se joace cu ea, sa o duca afara etc. dar cateodata il vad prin casa cand alerga cu ea la picior:)).
Dar daca nu vrea nici un ruptul capului, la fel cum au zis si ceilalti, SURPRIZA! Odata ce il vede in fata nu are ce sa mai zica. Si pana la urma o sa se indragosteasca de ea\el.
Catelusa mea este o fetita de Cocker Spaniel[nu este rasa pura] pe nume Kira.
Dar te rog nu CUPARA, doar ADOPTA.
PS: Eu nu am dat bani pe catelusa mea[am luat-o de la unchiul meu]
PS2: Uite-o pe Kira http://www.facebook.com/....../photo.php

| Giulia16 a răspuns:

Luati o cutie...le dai oz ii la dispozitie sa scrie toti pe un biletel DA sau NU.Si daca sunt mai multe biletele cu DA cumparati daca nu...il cumparati si. gata.ii face surptiza

| cipailina a răspuns:

Ii promiti tatalui ca o sa fii mai cuminte, o sa il ingrijesti si o sa inveti mai bine. Il rogi de cateva ori si cu siguranta va spune,, DA!,,. BAFTA!

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Facetii o surpriza tatalui tau devil
Cand nu e acasa cumparati cainele si il aduceti acasa devil

Si nu o sa mai aiba ce sa zicabatting eyelashes

fundita?batting eyelashes

| annaanne3 a răspuns:

Heii si la mine a fost la fell, eu mama si sora voiam dar tata nu. Iar pana la urma de 1 mai mi-am luat un westeaa. Am vorbit cu mama si ea l-a convins, apoi am discutat toti si i-am promis ca vom fi responsabile. Am si incercat si faza cu adusu acasa unui catel fara ca tata sa stie si intr-adevar nu a avut ce face si l-a acceptat dar acum l-am dat. Apropo sa stii ca este ft greu sa cresti un catel. Puiutul care l-am luat de 1 mai are 2 luni si mi se pare teribil de greu sa am grija de el. Nu trebuie sa il las sa roada nimic, trebuie sa strang nevoile dupa el, sa ii dau de mancare, sa am grija sa nu manance tampenii... E greut cat e mic, apoi nu cred ca mai e o problemabig grin! succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta de capul familiei.adica de tatabig grin

| AnonYmouS_6470 a răspuns:

E 3-1 scorul... ia-ti laughing)) la mine nu vrea nici unu nici altu... dar tot o sa imi iau laughing

| andr3y1243 a răspuns:

Il iei ca surpriza si ii spui lu taicato "ai sa te chis in freza ca am luat deja cainele" laughing