| diegoarmando a întrebat:

Am un bichon havanez de 2 luni si ceva si nu doarme noaptea ce pot face doarme pana la 3-4 noaptea dupa se scoala! ce pot face?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, joca-te pana te pui tu in pat sa dormi. un pui de animal e ca un pui de om, adica doreste sa se joace. E responsabilitatea ta acum, tu esti mama lui, si crede-ma ca o sa ai multa munca si sacrifici de facut, eu am un caine de 14 ani, pe langa joaca, mai sunt si problema cu dintii, cu stomacelul, cu ficatul, Dar numai cand ma uit la ea ma simt implinita, ma iubeste neconditionat si eu la randul meu la fel. Cainele meu pentru mine e cel mai important. si fac si o sa fac orice pentru el.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. sa te joci cu el pana seara tarziu, pena pe la 10-11 ca sa oboseasca, chiar daca el vrea sa doarma, joca-te oboseste-l, si ai sa vezi cum doarme.

| diegoarmando explică:

Nu pot sa ma joc atata cu el ce pot face alt ceva?

| LaLaura a răspuns (pentru diegoarmando):

Nu prea ai ce sa faci, joca-te pana te pui tu in pat sa dormi. un pui de animal e ca un pui de om, adica doreste sa se joace. E responsabilitatea ta acum, tu esti mama lui, si crede-ma ca o sa ai multa munca si sacrifici de facut, eu am un caine de 14 ani, pe langa joaca, mai sunt si problema cu dintii, cu stomacelul, cu ficatul, Dar numai cand ma uit la ea ma simt implinita, ma iubeste neconditionat si eu la randul meu la fel. Cainele meu pentru mine e cel mai important. si fac si o sa fac orice pentru el.

| diegoarmando explică:

Al meu la 2 luni si ceva face pe 18 oct 3 luni are 2, 2 kg e bine? sau e prea gras

| LaLaura a răspuns (pentru diegoarmando):

Cred ca are cam mult pentru varsta lui, intreaba un veterinar mai sigur, el stie sa te indrume si sa iti spuna sigur.

| diegoarmando explică:

Care este greutatea normala? ce pot face ca sa slabeasca?