| TheDddsasul a întrebat:

Am un catel de vreo 5 luni si am o mica probleme de vreo 2-3 zile se sperie de castroane (de apa si mancare) daca ii dai cu mana mananca si bea da altfel nu mai vrea... ce sa fac sa nu ii mai fie frica? Funda! [daca merge]

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Schimba-i castronul.inainte sa-i pui in el il dai sa-l vada, sa-l miroase.stai langa el pana bea.cand esti cu el prinde curaj.

| TheDddsasul explică (pentru viotedy):

Dap mananca acum din castron da nu bea (prefera baltle de dupa ploaie) =[

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba castronasele lui cu altceva, vezi ce merge. intreaba si un veterinar, poate cunoaste ceva despre psihologia cainilor.succes.

| ƒαηтαααα a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa'i arati ca nu are de ce sa se sperie. Cainii sunt la fel ca si oamenii iar el/ea va intelege.Da castronu cu mancare si apa langa ea pune in mana la tine mancarea dupa ce mananca din mana arata'i cu degetu in castron sa mananace de acolo si cand mananca il mangai usor pe cap il feliciti si il alinti.happy

| TheDddsasul explică (pentru ƒαηтαααα):

Dap asta incercasem si nu merge =[