| CristinaQ a întrebat:

Azi pisica mea a avut o criza ciudata rau. Am auzit niste batai puternice in podea si m-a trezit iar atunci mi-am vazut pisica pe jos, tremura, sarea in sus si isi stramba total corpul. A facut putin si spuma la gura in timp ce era in acele spasme puternice, era incordata toata si mai la final a inceput sa mierloie foarte ingrosat si incontinuu...totul a durat cam 3-4 min de cand m-am trezit si am vazut-o si nu stiu cu cat timp inainte s-ar fi intamplat asta. In acel moment am observat ca era urina pe jos si fecale in coltul camerei dar nu inteleg de ce a facut asta pentru ca ea niciodata pana acum nu a facut decat in litiera, e o pisica foarte curata. Si-a revenit si greu,s-a pus pe picioare singura insa nu se misca. I-am dat sa manance si am mangaiat-o si acum se simte mai bine, dar se plimba prin casa foarte dezorientata, repeta toata miscarile, se invarte in cerc cateodata si nu poate sa stea se plimba sau alearga incontinuu. Nu stiu ce sa fac crying Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. Daca stie cineva ce ar putea sa aiba sa raspunda si voi da funda categoric! sad sad sad Va rog nu vreau sa o pierd! crying(

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

S ar putea să aibă niste crize de epilepsie. Trebuie să observi dacă este conștientă cand acționează sau reacționează.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu moare si nici nu a înnebunit. Mai sunt si animalele panicate uneori. Las o ca ii trece.

| CristinaQ explică (pentru Donsavas):

Sa reactioneze asa din nimic? Totusi, ea chiar a avut niste spasme foarte naspa, i se zbatea corpul pe podea si era intr-o balta facuta din saliva ei.Si de ce a lasat fecale in coltul camerei daca ea nu face asta niciodata? Adica si cand mai uit sa ii curat litiera de 2 zile, tot in ea face.

| CristinaQ explică (pentru Donsavas):

Da, este.

| Donsavas a răspuns (pentru CristinaQ):

S ar putea să aibă niste crize de epilepsie. Trebuie să observi dacă este conștientă cand acționează sau reacționează.

| Buzi213 a răspuns:

Cati ani are? E posibil sa moara, depinde de cati ani are

| Danielachan a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar