| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de mare. Am avut 2 cateluse de 5 luni. Dar, acum 3 zile, una din ele a murit (cineva i-a dat sa manance oase, acestea perforandu-i stomacul) iar cealalta a ramas singura. Problema este ca nu mai vine cand o chem, in situatia in care cum ma vedea, sarea pe mine sa ne jucam; nu mai vrea sa manance, trebuie sa ma chinui mult cu ea pana o conving sa se hraneasca; si nu stiu, tot timpul pare trista. Ce as putea face cu ea? Imi este teama ca s-ar putea duce si ea sad Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| NoName1234 a răspuns:

Probabil se simte singura mai bine mai cumpara un catelus, sau poate a mancat si ea oase mai bine duo la veterinar.Imi pare rau pentru easad...Succeskiss

4 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Nasol, ea fiind obisnuita cu tovarasa ei... Pai mare lucru nu poti sa faci, singura solutie ar fi sa-i iei o noua prietena. happy

| foxi a răspuns:

Mai achizitioneaza un caine!

| zooooza a răspuns:

Pai...incearca sa devii tu cea mai buna prietena a ei.Joaca-te cu ea, tine-o in brate, mergi cu ea la pribare in parc, cumpara-i jucarii...si alte chestii.
Dar daca nici asa nu merge...cumpara-i o noua prietena.
Sper ca te-am ajutat.
Imi pare rau de ce s-a intamplat cu cealalta catelusa. sad

| byancacool a răspuns:

Buna este foarte trist si imi pare rau pentru tine, dar ca sa fie mai vesela arata-i mereu compasiunea ta, ca esti alaturi de ea si i-ai o catelusa care sa semene cu cea pe care ai pierdut-o ca sa isi dea seama ca are un tovaras de joaca. Sper ca te-am putut ajuta sai Bafta.