| pItIcOt_7652 a întrebat:

Sall lume de pe TPU... dau fuditza! cum sa-l conving si eu pe varul meu de 3 ani 8 luni sa manance ca nu vrea...( am ramas dadaca ):-)) kiss

Răspuns Câştigător
| Paty7 a răspuns:

Buna. Foarte amuzant cazul laughing. Pai nu stiu promite-i ca daca mananca o sa-i iei ceva sau o sa-i dai ceva... Improvizeaza cate ceva. Succes.

8 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

1. Promite'i o rasplata ( Ciocolata, ceva jucarie... )
2. Joaca'te putin cu el dupa care ii spui : " Daca o sa papi putin o sa ma mai joc cu tine )
3. Promite'i o in parc
4. Da'i un aspect mai interesant mancarii astfel incat sa i se faca pofta de ea
5. Lasa'l putin singur intr'o alta camera si nu vorbi cu el cu pretextul ca esti suparata pe el si dupa o sa vezi ca daca e cuminte o sa manance

Pls FunDiTa :* >:d<

Raman datoare si mult succes love struck

| Laviiiiii a răspuns:

Daca ai niste dulcuri prin casa e bine. Ia un corn, acadea, ma rog oricum ceva dulce si spune-i ca daca mananca ai vei da dulciurele.Sau spune-i ca daca nu mananca vine bau-bau, sau ca daca mananca va veti juca dupa. Cam astea imi vin prin cap incearca-le. Bafta

| pretzel a răspuns:

Vine avionuuuul! laughing sau "uite masinuta...intra in tunel. vrrruuuum". laughing)) nu stiu...nu prea ma pricep la copii de aia nici nu cred ca voi avea vreodata big grin. Incearca chestia cu avionul poate merge. thinking

| Baton a răspuns:

Pentru varsta de 3 ani joaca este un lucru destul de important.
asa ca eu iti recomand 2 chestii:
1.mananca impreuna cu el la masa sau in acelasi loc unde sta si el, oriunde in casa.
2. daca 1 nu functioneaza atunci joaca-te cu el, cu mancarea pana il pacalesti sa manance "jucariile", bineinteles poate dupa aceea va avea ideea sa vrea sa manance jucariile de plastic sau ce fel de jucarii are tongue
oricum te joci cu el si pana la urma reusesti.
dar mie mi-a iesit nr1 intotdeauna happy

| pItIcOt_7652 explică:

nu vrealaughingera sa-l conving ca daca ii i-au masina mananca dar nu vrea...si casa e plia de dulciuri nici din astea nu mananca laughing)

| only me a răspuns:

Pfff. fa ''targuri'' cu el. ii spui ca ii dai anumite chestii de care ar putea fi interesat (jocuri, masinute, obiecte etc) doar daca mananca.happy

| sebywarlord a răspuns:

Spune-i ca daca mananaca tot maine v-a fii ca Ben10 (benten)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Daca nu mananca spune-i ca ii iei toate jucariile sau te prefaci o suni pe mama lui.winking Sper ca te-am ajutat. Pa, pa.