| GiuliaEFresh a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Am un catelus de 2 luni jumate`, ieri mi-am adus o pisicuta. Problema e ca ma asteptam ca cainele sa fugareasca pisica, in schimb pisica il zgarie. Vreau sa zic ca cainele deja plange cand o vede pentru ca ii frica de ea. Ce sa fac ca sa fie prieteni, sa dau pisica, sau ce?
Spuneti-mi voi cum ati proceda!
fundita >:

Răspuns Câştigător
| Gabitza1305 a răspuns:

Daca pisica e mare nu ai ce face trebuie separati insa daca e pui o poti face sa se obisnuiesca cu catelusul tinandu-i pe amandoi in brate si tinand pisicuta aproape de catel incercand sa ii ti labutele ca sa nu il zgarie... eu asa am facut si de 2 ani catelusa mea doarme cu pisica in cusca big grin Nu uita ca pot fi gelosi unul pe altul (mai ales cainele pe pisica)
PS: scuze pentru greselile de exprimare

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Lasa-i in pace ca intr-o saptamana doua o sa se imprieteneasca ei fara sa faci tu nimic.chiar daca pisica e matura.

| LovelyKitty2 a răspuns:

Pei asta inseamna ca catelul e bland si pisica a naibii ai putea sa tii undeva pisica si cainele altundeva sau as dresa pisica thinking