| NBDX a întrebat:

Am un porumbel crucanel si dimineata l-am gasit cu pene rupte din piept si la aripi cred ca la prins vreo pisica si are rani. Am sunat la veterinar insa nu poate veni. Ce sa fac? Ca mi-e frica sa nu moara. sad

3 răspunsuri:
| Pimpux a răspuns:

Moare pe naiba, tu daca iti smulgi cateva fire de par, mori?

| DascaluLorenzo a răspuns (pentru Pimpux):

Mai, El/Ea vorbea de ranile pe care pisica I le putea cauza(Zgarieturi sau chiar muscaturi) si nu poti compara un papagal cu un om...

| DascaluLorenzo a răspuns:

Stai calm/a atata timp cat se uita la tine si nu spune nimic el va fi in regula.