| ridhimagupta a întrebat:

Buna cum pot sa imi fac cainele sa latre am incercat cu "hotul" desi e caine de vanatoare nu latra nu vreau sa o duc la dresaj.idei?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stie ce e ala hot? Are clara notiunea de teritoriul propriu si de stapin? Nu te juca cu focul. Ciinii se duc la dresaj, mai ales astia mari, daca e vreo stupizenie de-aia mica, mai treaca-mearga...

| ridhimagupta explică (pentru KodrutZ):

Nu e mare rau e spitz finlandez dar e rasa medie

| KodrutZ a răspuns (pentru ridhimagupta):

Nu trebuie' sa fie Saint Bernard ca sa aiba nevoie de dresaj. E ca la copii treaba cu ciinii. Nu ii scolesti, se tiganesc.

| SorinaSuciu a răspuns:

Pai daca il duci la dresaj il va invata acolo. ar trebuie sa il lasi sa mai interactioneze si cu alti caini. asa o sa se invete mai usor pentru ca se ia dupa ceilali. gandeste-te doar lu catelusii aia "cu tupeu" care latra de fiecare data cand latra alt caine din curte

| ridhimagupta explică (pentru SorinaSuciu):

E foarte sociabila e luata din adapost