| CleoNd66 a întrebat:

Bună, dacă ții acvariul lângă geam și bate razele soarelui în el mor peștii? Am uitat acvariul lângă geam și mi-a murit un peștișor negru. Vreau să știu dacă asta ar fi cauza.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil a crescut temperatura apei si pestele nu a suportat. Pune-l undeva unde nu bate soarele in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Apa se va incalzi rapid, plus ca de developeaza alge pe sticla si pe ce mai ai tu acolo in acvariu.
Ia lasa tu un pahar cu apa la geam cand e soare, si baga degetu in el dupa 3-4 ore asa.

| gheorghe699 a răspuns:

Categoric nu! la geam bate soarele si efectul de sera contribuie la incalzirea apei, si daca pestii sunt inchisi la culoare, absorb caldura si mor

| costinvlad a răspuns:

Pune-l în alt loc și sa fie mediul de viata specific lor. Schimbarea de apa este importanta. Alimentația la fel.

| Adidtzu_Adidtzu_1989 a răspuns:

Nu are treaba.Doar nu e asa puternic soarele in perioada asta.Pestii pot sa dea kix daca le dai prea multa mancare, nu au acvariul curat etc