| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna imi place foarte mult rasa pitbull dar multi spun ca sunt periculozi, eu nu prea cred dar nu as vrea sa devina agresiv daca il iau cu cei din familie. As vrea sa stiu cei care aveti pitbull ceati facut sa nu fie agresiv? (Asi vea sa imi spuneti daca lati dresat si cum lati dresat sau duar lati iubit)

3 răspunsuri:
| danyfluu a răspuns:

Pai, cine ti-a spus..cam are dreptate..eu am avut unul si i-am acordat foarte multa atentie si toate cele pana intr-o zi cand a sarit sa ma muste fiindca am avut grija o zi de un bison.(gelos pentru ca pe el nu il bagam in casa si ii acordam mai multa atentie bisonului, deoarece nu era al meu) Deci in concluzie ..iti poti lua un pitbul cu incredere dar ai multa grija! happy

| RaluccaBaby a răspuns:

Buna. Eu ti-as recomanda sa nu-ti iei pitbull. Chiar daca sunt fata si mie mi-a placut rasa si tot asa ziceam, canu fac nimic si ca nu sunt agresivi, dar când l-am luat a fost foarte agresiv. Eu il tin afara intr-ul loc special, dar daca i-as da drumul afara dim lant...m-ar omori chiar si pe mine(stapana lui). Si nu, sa nu-ti iei.

| xXGeo98Xx explică (pentru RaluccaBaby):

Am un prieten care are un pitbull l-a luat de la cineva are 1 an dar a fost dresat de mic si nu e agresib daca mi-as lua un pitbull las duce la dresat sau un amstaff am auzit ca sunt mai putini agresiv de cat pitbull-ul