| Nairelua a întrebat:

Buna in curand e ziua mea si as vrea si eu o pisicuta. Parintii deja mi-au dat voie, dar nu prea gasesc de vanzare care sa fie si la un pret mai mic. Daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu cateva siteuri sau anunturi as fi recunoscatoare! Va Rog! As vrea de preferabil sa fie motan de cateva luni.
P.S: Locuiesc in Prahova.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

In primul rand,sa nu cumperi NICIODATA animale din petshop(pisici sau caini in special).
In al doilea rand, ar face o fapta buna daca ai adopta o pisicuta, sunt la fel de dragute ca cele de rasa.
Dar daca ti neaparat sa ai o pisica de rasa in fiecare zi cauta pe mercador, tocmai, pe animale.ro,publi24 si site-uri asemenea anunturi sau intra pe adoptii pisici ca poate gasesti vreun anunt cu pisici de rasa ca am mai vazut, dar asta inseamna sa intri zilnic 1-2 ori pe zi cel putin.

p.s. pisicile de rasa se adopta repede, deci fi cu ochii in patru.

| Nairelua explică (pentru RedNose):

Merci! Pana la urma am gasit pe cineva care dadea o pisicuta frumoasa foc pentru adoptie. Ti-am urmat sfatul si m-am uitat pe site-urile astea pentru cateva zile.

6 răspunsuri:
| JammyBrooks a răspuns:

Adopta una.Gasesti 100% un om care sa doneze o pisicA

| neutrino a răspuns:

Inainte de a cumpara o pisicuta, asigura-te ca esti in stare, spiritual si material, sa ai grija de ea, altfel risti sa fie pentru ea un mare chin. Cat despre site, sunt sigur ca daca doresti, te descurci fara sa te complici.

| Nairelua explică (pentru neutrino):

Sunt pregatita. Problema mea este ca nu prea gasesc. Am mai avut grija de animale si inainte.

| Gabitzu9292 a răspuns:

Hm Pai poti cauta la un petshop nu e greu de gasit http://www.paginiaurii.ro/cauta/PRAHOVA/Pet+shop.html

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Cred ca cel ai frumos ar fi sa gasesti o pisicuta intr-un adapost de animale..Ar fi o norocoasa happy