| Teooooo12435 a întrebat:

Buna
Motanul meu a disparut de 5-6 zile el are 8-9 luni, el nu pleca niciodata, nu cred ca s-a dus dupa pisici la varsta asta
Voi ce credeti poate sa se duca dupa pisici la varsta asta? si cam cat sta?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti asa de departe. Al meu motan venea si dupa o saptamana acasa si mai mult.
Cand se va intoarce acasa, pentru siguranta lui si sa nu mai stai ingrijorat, mergi la veterinar pentru a-l castra si astfel de probleme vor disparea, nu va mai avea dorinta de a pleca de acasa.

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Un motan intra in calduri de la 6-11 luni, deci se prea poate sa se duca dupa pisici. Vezi si tu daca se va intoarce dupa 5-10 zile, cam atatea zile dureaza "plimbarea" pe la "domnisoare".

| Teooooo12435 explică (pentru MihaelaDart):

Sper ca o sa se intoarca, nu vreau sa ma gandesc la posibilitatea de a fii murit!

| Teooooo12435 explică (pentru MihaelaDart):

L-am gasit!
A fost tinut de un ordinar de vecin care il tinea pentru soareci! Saracul de el era slab, nemancat, nebaut apa, si foarte speriat! Mulțumesc mult pentru raspunsuri

| MihaelaDart a răspuns (pentru Teooooo12435):

Mai e si riscul asta ca cineva sa-l fure, desi si varsta sa intre in calduri, asa ca ar fi bine sa-l castrezi sa nu mai ai surpriza ca atunci cand gaseste o usa deschisa sa o tuleasca din casa.

| Teooooo12435 explică (pentru MihaelaDart):

Are saptamana viitoare programare la castrat

| Xaya a răspuns (pentru Teooooo12435):

Doamne fereste asa a capturat o vacina catelusa unei fetite si am cautat-o eu ea saraca era cu botul si cu labutele pe sub poarta lor si schelalaia ca toate alea... Am luat-o si peste cateva zile iar a disparut. Interesant e ca tot acolo era voiam sa fac operatiune de recuperare live pe Instagram cand aveam sa ma intorc de la scoala dar am anulat-o caci scapase din curte si era acasa happy

| MihaelaDart a răspuns (pentru Teooooo12435):

Nu trebuie sa te gandesti asa de departe. Al meu motan venea si dupa o saptamana acasa si mai mult.
Cand se va intoarce acasa, pentru siguranta lui si sa nu mai stai ingrijorat, mergi la veterinar pentru a-l castra si astfel de probleme vor disparea, nu va mai avea dorinta de a pleca de acasa.

| Xaya a răspuns:

Pisicul meu a plecat tot asa vara asta si credeam ca nu il voi mai vedea. Ciudat este ca nu e sezonul de imperechere deci motanul tau nu are de ce sa fi plecat, unii mai fura pisici frumoase. Daca e inregistrat (in general pisicile de la pet-shop au un cip) il poti gasi usor, sper sa nu il fi lovit vreo masina.

| Teooooo12435 explică (pentru Xaya):

Nu are cip, nu era de rasa, era maidanez!
Imi este asa dor de el, fratele lui a murit acum 3 lunii si dor pe el si pe mama lui ii mai aveam

| Auroradi a răspuns:

Stiu cum e. Avusesem si eu o pisica si a fugit de luni bune. Încă nu a venit. Cel mai probabil a gasit o alta casa sau a furat- o cineva