| prietenultau1998 a întrebat:

Am un catel de 5 saptamani si 3 zile. Inca nu i s-a facut primul vaccin.
Poate sa ia contact cu alti caini vaccinati deparazitati, ingrijiti etc?! Vom avea in vizita niste ptieteni care au un catel...
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să intri în contact cu alți câini.
Indicat ar fi să i se facă vaccin.
Du-te cu el la veterinar.

| Felys a răspuns:

Daca vin in vizita caini sanatosi nu are de unde sa ia vreo boala indiferent cat de mic ar fi

| Vikaa a răspuns:

Catelul trebuie sa stea in casa pana ii este gata schema de vaccinare, adica 3 luni, in alea 3 luni n-are voie sa se apropie de vreun alt caine.

| Anee1667 a răspuns:

Da.Dacă câinele nu prezintă vreo problemă vizibilă.Nu se poate întâmpla absolut nimic rău.
Însă ar fi recomandat să i se facă vaccinul pentru că este periculos pentru voi copii să intraţi în contact cu vreun microb.

| Vikaa a răspuns (pentru Anee1667):

A precizat ca are 5 saptamani, nu 5 luni, la 5 saptamani e firav si poate intra in contact cu toti virusii, unul din ei ar fi Parvoviroza care o ia repede.