| Andr33a123 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o mare problema..motanelul meu nu are somn deloc noaptea, si pentru asta nu doarme in camera mea ..doarme tot in alte camere. Vreau sa fac sa doarma noaptea sa poata dormi cu mine, aveti vreo idee cum sa fac asta?
Funda

Răspuns Câştigător
| ChocolataDulce a răspuns:

Buna! Pai si eu un motanel aproape 2 ani dar nu il tin in casa pentru ca nu este vaccinat etc.deci,sa trecem la subiect. Poti sa-l hranesti pana sa se culce ii dai mancare pentru pisici lapte cald pentru un somn dulce iar dupa ce il hranesti il lasi sa se relaxeze iar apoi poti sa te joci ceva cu el pana cand vezi ca nu mai poate adica el se simte obosit.Cand te bagi in pat stai cu elstai langa el si il mangai pe gat acolo unde le place foarte mult si il mangai incet iar el se va relaxa cand vezi ca incepe sa adoarma te bagi si tu in pat si tii o mana pe el ca sa simta ca nu il lasi singur iar el va dormi.E eu sper ca te-am ajutat si nu trebuie sa-mi dai neaparat fundita nu ca nu as vrea sa o am dar eu ma bucur ca te-am ajutat si daca functioneaza imi dai un mesaj.OK poooop:*

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci ca sa rezolvi situatia pe moment. Incearca pe parcursul zilei sa petreci cat mai mult timp cu el si sa te apropii de el. Cu timpul vei vedea ca o sa stea cu tine.

| Danzell a răspuns:

Asta e cu toate pisicile. sunt mai active noaptea.

eu zic ca e bine ca totusi doame in alte camere.
nu de alta dar cand gaseste ceva cu care se joaca si incepe sa iti faca pe creier o sa il iei de coada si o sa il faci elicopter.

am fost la un prieten care sta la garsoniera si are pisica. si ti se urca in cap si la ropriu si la figurat tongue

| MonDyol a răspuns:

Pai alintal sa te iubeasca mai mult si atragel si tu cu o recompensa ceva si dupa ce il aduci iinchizi usa nu cu cheia normal si vezi ce se intampla