| AndraSatila28 a întrebat:

Buna sunt Andra, am o catelusa Bison Havanez(-Maltez, credem ca e corcitura, nu stim) care incepe seara sa vomite dupa ce in ziua respectiva a mancat carne, a inceput sa manance mai multe bobite si temperatura ei e mai scazuta cu cam 1 grad ca de obicei, sta foarte mult linistita si aproape nemiscata, vine foarte mult la mine sa o mangai si ba are pofta de mancare si apa, ba nu, imi puteti raspunde plz, mersi mult.

4 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

Viermisori intestinali sunt de vina, mergi la dr. veterinar.

| Catheryne a răspuns:

Pai daca are doar cateva luni pateste asta din cauza ca a mancat mai mult decat trebuia pentru varsta ei. Si eu am un catel bichon havanez care vomita la inceput cand l-am luat. Am mers cu el l-a veterinar si mi-a prescris niste medicamente si mi-a zos sa-i dau lapte si nu foarte multa carne. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| KentuckyF a răspuns:

Solutie:veterinar-poate avea viermisori dar luatii medicamente numai daca sunteti siguri,vedeti ce mananca ca am avut si eu o problema cu catelul meu(pekignese)care manca mancare speciala pentru caini("boabe"), nu i-am mai dat si gata cu durerea! nu mai vomita, sughitalaughing inneca deci nu-i mai da boabe si veazi cum reactioneaza

| AndraSatila28 explică:

Nu are viermi stai linistit, sunt sigura de asta