| AkaneHanda a întrebat:

Acum vreo 2-3 zile puiutii pisicutei mele au fost omorati de catre catelusa mea, un pui a supravietuit, dar cu piciorusele din spate rupte de la noada. Cand au murit, aveau doar doua zile. Azi a murit si cel cu piciorusele rupte. Ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca pisica mea este mult mai afectuasa, sta sa o mangai si, ma lasa sa o iau in brate, ceea ce pana acum nu ma lasa deloc. Ce credeti ca are?

Dau FUNDA! Scuze de categorie!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Si animalele inteleg unele lucruri si au sentimente... poate ca e mai afectuasa cu tine pentru ca a observat ca ai fost alaturi de ea si de puii ei nu are de ce sa se teama de tine si ca o iubesti.

6 răspunsuri:
| Frrramboise a răspuns:

Imi pare rau referitor la pisoii tai..Biata pisica are nevoie de afectiune. Ofera-i!
A si inca ceva, mary4048
Esti sarita de pe fix. Din cate se vede ai si tu o varsta si ar trebui sa iti vezi de viata ta,nu sa stai sa te certi pe net ca au murit niste pisoi. SUNT OAMENI CARE MOR DE FOAME SI DE FRIG PE STRAZI,si tu ameninti pentru niste pisoi? Au murit,asta e. Sunt oameni care se sting si nici macar nu are cine sa-i planga,sunt copii care mor de foame prin orfelinate, sunt atatea cazuri nefericite. In loc sa stai sa dai din ciocu`ala mai bine ai face ceva util pentru cineva, nu sa vii sa-i rupi capul ei pentru animalutele care nici nu iti apartin. Ei i-au murit pisoii, fara sa aiba vreo vina, dar le rupi capul celor care isi maltrateaza copiii? Nu cred

| AkaneHanda explică (pentru Frrramboise):

Multumesc mult pentru sfat! Esti foarte draguta, dar nu iti bate capul ce mary4048 ca nu are rost. Ea oricum vorbeste ca sa nu adoarma. happy

| mary4048 a răspuns:

E vina voastra ca au murit acei pisoiasi. pisica ca si cainele este animalul vostru de casa..cum nu ati fost in stare sa oferiti protectie acelor pui? ..eu zic sa va fie rusine, fiindca aveati o responsabilitate de care nu v-ati achitat. Pisica sufera cu siguranta, de aceea te lasa s-o mangai..macar ii dai ceva care sa-i stopeze lactatia? Unora ca voi eu le-as rupe capul...

| AkaneHanda explică (pentru mary4048):

Stii ce, faza e ca daca stii sa raspunzi la intrebare, raspunzi si nu dai inainte cu gura ca o tuta! In primul rand nu stii clar cum au murit pisiceii, iar in al doilea rand taca-ti gura aia daca nu stii ce sa raspunzi la si treci peste intrebare! Nu cred ca esti in masaura sa imi spui ca mi-ai rupe capul, atata timp cat nu stii concret ce s-a intamplat!

| mary4048 a răspuns (pentru AkaneHanda):

Tuta esti tu..nu mie mi-au murit pisoii..indiferent ce s-a intamplat sunteti de vina..si capul tot ti l-as rupe..mai esti si infipta dupa ce esti proasta.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Bastaaaard!