| MysticWayz a întrebat:

Am gasit un paianjen astazi si as vrea sa stiu ce specie este. Este mic, cu tot cu picioare are aproximativ 1cm. Are 6 picioare, iar cele din spate sunt mai lungi, de o culoare maro deschis spre bej, cu tepi rari. Partea din spate este de o culoare la fel ca picioarele, mici tente de negru, iar partea din fata este neagra cu 3 dungi bej- 1 pe mijloc si 2 pe parti. Are 2 clesti negri cu o forma ca de scorpion.

Răspuns Câştigător
| D4ny4WIN a răspuns:

Sigur e : Dolomedes fimbriatus
daca are 2 clesti negri este el

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Orcum iti va muri mai devreme sau mai tarziu ca sigur nu sti ca i trebuie un spatiu mare, sa-si faca panza asta daca specia vaneaza direct sau numai cu panza.Dar decat sa-ti moara mai bine omoaro tulaughing paianjenii sunt singurele fiinte care le displac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poza mergea mai bine decat descrierea.

| D4ny4WIN a răspuns:

Stiu exact! e : Araneus quadratus
uite :
http://i45.tinypic.com/29vjcm0.jpg