| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ceva vreme, cam de o luna, aproximativ sau chiar mai mult, am pe spate un soi de zgârieturi, unele mici, altele destul de lungi, de culoare mov deschis, nu știu de la ce sau cum au apărut, imi poate da cineva vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Pielea este afectata, adica exista cicatrici la suptafata? Si Inca ceva ai luat sau pierdut in greutate recent?

| Vladimir3 a răspuns (pentru Eireann):

Da, am cam pierdut, am slabit, mi s-a atras atentina asupra acestui lucru si incerca sa imi revin putin in forma fiindca ce e drepu am cam slapbit dar stiam ca apar un soi de zgarieturi albe atunci cand pierzi sau cand iei in greutate.

| Vladimir3 a răspuns (pentru Eireann):

PS: nu stiu daca sunt cicatrici dar se simte cand dau cu pana peste ele.

| Jackpot2 a răspuns:

Cred ca sunt vergeturi

| Hurin a răspuns:

Ai nevasta acasa?laughing

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Du-te la medic