| MiraculousDelia a întrebat:

Am o cățelușa de un an si jumatate, Jack Russel Terrier si as vrea sa cumpăr un al doilea animal care s-ar putea intelege cu ea si mi-ar dori sa ma ajutati sa-l gasesc(nu alt caine sau pisica) ATENTIE! ESTE CAINE DE VANATOARE

2 răspunsuri:
| xPeyser a răspuns:

Cel mai recomandat este sa l imprietenesti cu un mascul tot de aceași rasă dar din cate ai menționat, un al doilea animal de companie sa fie tot caine nu vrei. O pisica ar fi ideal dar nu se încadrează în cerințele tale. Poti lua un papagal. Jack Russel Terrier nu se compara cu un Ciobănesc German la vânătoare.
Mărimea unui Jack Russel Terrier cand e adult nu e prea mare deci nu trebuie sa ti faci griji ca poate ataca al doilea viitor animal de companie. Păsările nu le recomand dar alt animal de companie nu imi vine in minte.