| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Am o pisica in varsta de 6 ani, mentionez ca in acesti ani nu a avut pui si nici act sexual.Mereu i-am dat pastilute.
Pe data de 24 ianuarie cand a intrat in calduri am adus motan,i-am inchis in baie.
Eu nu stiu daca a facut ceva deoarece dupa ce i-am dat afara din baie pisica mea nici nu il lasa sa se aproprie de ea.
Voiam sa ajung la subiectul ca de o saptamana incoace are un comportament ciudat.
Miauna mult, cauta atentie multa, e agitata și mieunatul ei este mai mult ca un cârâit. Eu ma gandesc acum ca poate e gestanta...dar ar fi trebuit sa se vada burtica.
Voi ce credeti, ce are de face asa?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic că motanul acela i-a deschis pofta, dar trebuie să îi aduci altul.

| Rd79 a răspuns:

Pastilele alea nu sunt bune. Ar trebui poate sa o castrezi. Probabil ca e iar in calduri, dar nu au inceput inca caldurile de tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este gravidă pisica si de aceea are si mieunatul acela diferit, acorda i toata atentia si dragostea ta ca sa vada ca nu o neglijezi in perioada asta a ei, după nastere o poti castra nu acum, ce rasă este pisica?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu ii creste burta intr-o saptamana daca este gestanta. Asta este comportamentul ei dupa cele intamplate cu acel motan. Nu o sa pateasca nimic oricum, o sa ii treaca si daca naste o sa nasca normal si o sa fie totul bine big grin

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E o pisica normala de rasa comuna!
Daca ar fi facut ceva pe 24 ianurie pana acum ar fi trebuit sa se vada burta nu?
Si nici in calduri nu e ca stiu cum face cand e.
Dar acum e foarte ciudata! Mananca si mai mult si cum am zis miauna mult...doar asta am observat.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru DoarBogdan):

Dar a trecut de atunci aproape 7 saptamani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Păi cum sa mai fie in calduri cand ea este deja gravidă.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am spus asta deoarece nu stiu daca e gravida sau nulaughingnu stiu ce e cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Dacă mănâncă mult e semn bun.
Dacă îi face, te rog eu să nu îi omori, donează-i.
Și pe ea să nu o castrezi, așa zic eu.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru sadrian46):

Cum sa îi omor? Doamne fereste, eu iubesc animalutele! Eu le culeg de pe strada.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Dacă ai fi din Cluj, și m-ar lăsa nevasta, aș înfia eu unul în camera mea din apartament.
Și mama mea culegea de pe stradă mâțe când era mică. Pe unul îl chema Andrei, pe celălalt, Tutun.
Când locuiam la Arad am avut.
Când ne-am mutat la Timișoara, a sărit din camion și s-a dus.
Asta s-a întâmplat în 26 mai 1963.