| k1duTzuu a întrebat:

Am si eu o catelusa si vreau sa-i tai coada,cum procedez, bine o tai acasa, nu mi-e mila, spuneti-mi cum trebuie sa procedez, fara veterinarwinking Vreau sa se faca rea, dar sa nu fie cu "pica" pe mn...Multumesc

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

In primul rand,daca ii tai coada nu se face rau.
In al doilea rand,nu ai cum sa-i tai coada fiindca trebuie anesteziata, trebuie taiat doar de un specialist care stie cum se taie, cat se taie, apoi trebuie cusut cu fire speciale si doar un vet stie cum se face.
Inca o chestie importanta, coada se taie pana in 10 zile de viata,mai tarziu nu e bine.

Nu ai cum sa faci un caine rau daca el nu are asta in sange.

Daca tu ai conformatie dreapta,mergi la sala faci muschi,dar degeaba ai muschi daca nu e placut ochiului. Altfel se uita la unul cu spatele lat, cu abdomen perfect si altfel se uita la unul care are muschi pe langa un corp drept, un abdomen care se vad muschii urat, etc. Cred ca esti baiat si de aia am dat exemplul asta, sa intelegi mai bine.

| k1duTzuu explică (pentru RedNose):

M-am gandit mai bine, si am fost la veterinar...am lasat-o, si a zis sa vin peste 3 h....nustiu de ce dar cand am venit, catelusa era foarte vesela dar fara codita laughing

| RedNose a răspuns (pentru k1duTzuu):

Asa a fost si a mea dupa o operatie de cupare urechi, mai blegi sunt dupa sterilizarelaughing parca stie ca nu va mai avea parte de placererolling on the floor

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Iti recomand sa i-o tai cu unghiera, doar asa se va face rea happy

| pietrean a răspuns:

Cum crezi ca te-ai simti, daca ti-as taia un deget de exemplu? Fara anestezie, fara produse de sterilizare, fara a-ti coase rana. Te-ai face "mai rau"(in cazul in care vei mai trai)?
Sfatul meu, intai incearca pe tine!

| Laura927 a răspuns:

Cretin ba nene' fitar mata de cap sa it fie nenorocitule care esti daca eram maicata nu iti mai dadeam mancare o luna doar pentru vorbele care le-ai zis!
Un deget? Un picior fara anestezie si fara sa fii cusut dupa! Duce-te-ai la dracu ca pacatosul naibi.
Ai noroc ca nu te cunosc...te lasam schiop!

| Lexi888 a răspuns:

Moare daca ii tai coada. face hemoragie.de ce *** ii tai coada? nu se face rea daca ii tai coada.trebuia sa o tii in casa de mica si sa nu vadă pe nimeni.atunci se făcea rea.ai innebunit? ce cretin ți-a spus ca daca ii tai coada se face rea. poate ai vazut la rotwaileri, aia se nasc fără coada, nu le-o taie nimeni.asa ca nu fa vreo prostie ca te mai vad pe la știri ca te baga astia la închisoare pentru cruzime fata de animale.