| ZeroBarat1 a întrebat:

As vrea sa vad ce parere aveti. Daca as pune mioriticul meu sa se lupte cu un pitbull! Cine credeti ca ar fi mai puternic dintre mioritic si pitbull!? Ce parere aveti? Tinand cont ca mioriticul este singurul dintre ciobanesti romanesti care are sanse de supravietuire cu un urs lup. Ce parere aveti? Raspunsuri serioase va rog!

Răspuns Câştigător
| lolo22 a răspuns:

Deci eu am avut un caucazian 86 kg avea cam 3 ani si l-am bagat la lupte, am nimerit si lupta cu pitbull si a fost cam asa, pitbulul a incercat sa il prinda de gat dar cum avea blana nu putea sa il prinda bine si pana la urma la prins ursu meu deci pitbul kaput, din cate lupte am mai vazut este vorba de noroc in cazul tau, daca pitbulul il prinde de gat pe mioritic nu ii mai da drumu si e gata, dar daca il prinde mioriticul primul pitbulul ia somn, este vorba de noroc. Conteaza foarte mult si varsta si experienta cainilor dar si comportamentul si cum au fost crescuti, daca pui un pitbul crescut in casa alintat prieten cu toata lumea sa se bata cu un ciobanesc cum am avut eu care nu se apropia nimeni de el nici macar sa il mangaie etc e clar ca poate ala sa il prinda de gat ca bag mana in foc ca asta ii da ceaiu.
Deci in cazul tau indiferent de situatie cam asta e cel mai sigur cine prinde primul pe cine...

11 răspunsuri:
| IsJustMe007 a răspuns:

Deci esti incredibil de prost, ar trebui sa te inchida pe tine cu intr-o cusca cu un leu sa vdm ce sanse ai atunciwinkingCum se nasc asemenea specimene ca voi care pun bietele animale sa se lupte intre ele nu stiu! Eu zic ca planuri de viitor sa-ti propui sa numai fii asa cretinwinking

| ZeroBarat1 explică (pentru IsJustMe007):

Du-te nu mai spune. Nu inseamna cum ti-am cerut parerea il si bag la lupte. El s-a batut doar cu caini de strada si prin vecini ciobanesc german rotweiler si corcituri.

| ZeroBarat1 explică (pentru IsJustMe007):

Bietele animale?,vaiii, la cum arata si ce puternici sunt in toate, cica bietele animale, cand vb de bietele animale, vb de pechinez sau bischon nu caini de pazawinking

| RaVuL a răspuns:

Asculta aici!
Daca nu s-a mai batut pana acum nu il baga in lupta cu pitbulul pentru ca pitbulul si fara experienta e mai bun! Incearca sa iti bagi mioriticul in lupta cu alti cainii de preferat de pe strada, ajuti si comunitatea cu un drum si dupa aceea abia poti sa il bagi.dar nu incepe cu pitbulul lasa-l la urma...Cel mai bun la final( Nu asa e si in filme...la inceput personajul principal se bate cu aia prosti si la sfarsit cu ala bun) Asculta la mine.
Bafta

| AndyAndrey35 a răspuns:

Mioriticul big grin

| Ovidiu34149 a răspuns:

Lar bate de l-ar usca. A zis si la tv ca pitbulli nu sunt atat de buni la bataie cum se crede. Eu sincer cred ca ar putea sa-l bata destul de rau.

| RaVuL a răspuns (pentru Ovidiu34149):

Nu asculta tot ce auzi la tv! Bine ar fi sa vezi in realitate si apoi sa vorbesti.

| Denniissaa a răspuns:

N-ai pic de mila, de suflet nici nu mai vorbesc.

| SieraBleckburn a răspuns:

Ca sa nu o mai lungesc mioriticul

| CostelStoican a răspuns:

Mioriticul nu e caine de lupta k si pitbull-ul cu siguranta o sa iti bata mioriticul eu sunt sigur k nu o sa il bati cu cainele tau poate ciobanesc cu ciobanesc da dar cu pitbull nu prea merge. Acum faci cum crezi:d Funda?