| Katyk3229 a întrebat:

de ceva timp imi doresc un caine, anume un Golden Retriever. Părinții mei sunt de acord sa-mi ia un caine dar au zis înainte sa-mi ia trebuie sa le arat ca pot avea grija de el. Eu mai am animale, am 2 pisici una e (insarcinata) si nu prea sta acasa iar celălalt e motan, mai am pești si 4 păsări. Cum sa le arat părinților mei ca pot avea grija de un caine, sa-mi fac un orar? Ce sa includă el? Va rog
DAU FUNDITA!
P.s TRAIESC LA CURTE AM FOARTE MULT SPATIU PENTRU UN CIINE
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Îl iei, îi faci o cușcă, îl speli, îl hrănești și gata. Ce fel de demonstrații trebuie?

| Advvrt a răspuns:

Pai, cainele trebuie hranit de 3 ori pe zi (asa fac eu) si sa te joci cu el, sa il peri si eventual sa il speli daca stai la apartament.
Ca sa le demonstrezi, ai putea sa aloci mai mult timp animalelor ca sa vada ca iti place sa le ingrijesti