| Andrada1 a întrebat:

de dimineata am fost cu cainele meu (rasa caniche pitic, 5 ani) la vet pentru a-i face un detatraj dentar. Din cauza durerilor (banuiesc) ieri nu a mancat si nu a baut nimic. e o problema de a lui mai veche. si cred ca din cauza aceasta il durea foarte tare posibil sa-l si sagete asta fiind motivul pentru care nu a mancat si nu a baut nimic. acum l-am adus acasa si mi-a spus ca isi va reveni din anestezie in 2-3 ore. bietul de el sta si clipeste.parca ar fi paralizat. e normal asa? nu i-am facut niciodata operatie si nici o interventie unde sa fie anesteziat. i-a dat de 2 ori anestezie! sa dureze asa mult? ma uit la el si mi se rupe sufletul sadsadsad... o situatie asemanatoare cuiva? Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Nu e nicio problema cand un caine nu mananca cateva zile. E ceva normal. Incearca sa-i dai ceva ce stii sigur ca ii place mult mult: laptic, cascaval, fripturica, paine cu unt si gem ( a mea manca de toate). Nu-l forta sa pape daca nu vrea. Laptic cu cacao ii place? Sa-i dai ceva usor dar si hranitor iar daca nu vrea mai lasa-l.

2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Eu am trecut cu cainele meu prin 3 operatii diverse. O sa-si revina, stai linistit. Trebuie scos sa faca pipi imediat ce isi revine un pic. Probabil o sa-i curga si mucozitati foarte groase verzi din nasuc. Nu te speria, il stergi, il ingrijesti si o sa-i treaca. Tine-l invelit cu o paturica ca are frisoane dupa anestezie si imediat ce isi revine o sa faca mult pipi.

| Andrada1 explică:

Nu mananca deloc...nici apa nu bea...deja sunt doua zile cu aceasta de cand nu a pus nimic in gurita. ce as putea sa-i dau cat sa poata manca ceva?

| Minnie a răspuns (pentru Andrada1):

Nu e nicio problema cand un caine nu mananca cateva zile. E ceva normal. Incearca sa-i dai ceva ce stii sigur ca ii place mult mult: laptic, cascaval, fripturica, paine cu unt si gem ( a mea manca de toate). Nu-l forta sa pape daca nu vrea. Laptic cu cacao ii place? Sa-i dai ceva usor dar si hranitor iar daca nu vrea mai lasa-l.