| Ciuffx a întrebat:

Bună tpu...deci..am o problema cu hamsterul meu, am observat ieri ca nu prea e activ ca de obicei si l-am scos din cusca sa vad ce are..si avea un fel de infectie la ochi, adica erau asa..lipiti, si azi s-a agravat..nu se mai misca deloc..nu mananca nu bea doar sta si zace...ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna!
Trebuie sa te duci cu el la veterinar pentru ca infectiile nu trec singure si nu il mai sterge cu servetele umede pentru ca i se infecteaza mai rau.
Tot ce poti sa faci e sa il duci la veterinar.Succes si sper sa isi revina.

5 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Pai in primul rand animalul e panicat ca nu mai vede cu ochiul, de aceea zace,
Roaga-ti parintii sa-l duca la veterinar!
La revedere!

| Ciuffx explică (pentru PisicutzaCenusie):

Nu e asta...l-am sters la ochi cu chestii din astea demachiante umede...

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru Ciuffx):

Du-l la veterinar!

| razvilol a răspuns:

II poti da cu ceai de musetel la ochi de 3 4 ori pe zi laughing) bafta

| mihnealuca a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa il duci la medicul veterinar! Si eu am avut hamster, si la un moment dat avea ceva la ochi, iar a doua zi murise! Deci ar trebui sa il duci la medicul veterinar! Sper ca te-am putut ajuta! Bafta!