| Fumiko a întrebat:

Cred ca hamsterul meu are o infectie la ochi, abia il deschide(doar pe jumatat)parca-i putin umflat.Cand am ajuns de la scoala era in cusca cu,capul IN bolul cu mancare domind,l-am scos,dupa un timp l-am bagat inapoi departe de bol si am plecat, dupa 2 minute cand am trecut pe langa cusca am vazut ca e langa bol cu,capul in el dormind,ce are? de ce se comporta asa de ciudat? numai astazi a facut asa ceva, iar cu ichiul de ieri era asa doar ca si-l putea deschide normal.

4 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

S-ar putea sa aiba o conjunctivita..mai ales daca are asternutul din rumegus sa ii fi intrat particule mici care sa ii irite globul ocular...
Dar du-te la veterinar.o sa iti dea cel mai probabil o crema pentru globuletul tau blanos.
Sanatate!

| Fumiko explică (pentru Rocsid):

Multumesc, globulet blanos ne pus in brad laughing laughing

| holyGuard3 a răspuns:

Ar trebui sa il duci la un control la un Medic veterinar

| Popov_Valerica_2001 a răspuns:

Cred ca daca are asa simptome cred ca este deja batran, sau i-a intrat in ochisor ceva care nu il poate scoate.Mai bine sa te duci la un veterinar.