| sasha1265 a întrebat:

Eu am un hamster chinezesc si nu stiu ce fel de jucarii sa ii confectionez. I-am construit un tunel din tuburile de la prosoapele de bucatarie. Mai are si o rotita de plastic. Aveti vreo alta idee de jucarie? fundita+VOT

Răspuns Câştigător
| Kennysa a răspuns:

O casuta mica din lemn...la capatul tubului ii poti pune o oglinda,multe tuburi,cateva scarite(cum ar fi sa aiba o cusca cu etaj si casa sa fie la ultimul etaj,ar fi o vila pentru ei)un leagan ca si un cosulet,adica un cosulet de marimea hamsterului si legat cu ceva in interiorul custii in care sa ajunga cu un tub si sa se urce acolo si sa se leagane,un lift(s-ar putea sa ti se para ciudat dar e simplu si distractiv)pui o cutie cu gauri dar cutia mica,maxim doua gauri ajung si sa urce cate un etaj poti pune butoane in cazul in care vrei sa dresezi hamsterul sa aleaga singur un etaj,cu niste sfori si o cutie liftul e gata,e simplu de facut trebuie sa ai doar imaginatie, am avut si eu un hamster si cate nu i-am facut, succes!

5 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

Hmmm pai vezi ce ii place hamsterului tau, adica de exemplu pisicilor mele credeam ca lear place diferite chesti dar de fapt nu erau deloc interesate de ele si de fapt cand am pus o punga de aia transparenta pe un bat si cand o miscam erau inebunite. happy Deci ce vreau sa spun este ca tuturor animalelor le plac lucruri diferite cu care sa se joace nu prea stiu ce iar place unui hamster.happy Dar chiar nu stiu ce ai putea sa ii faci dar oricum iti urez succes sa gasesti ceva sa ii faci happy big grin

| OnutzZa_2537 a răspuns:

Buna!
si eu am 2 hamsteri.
ca sh tine le-am cumparat o rotitza... le-am facut sh tunel.
dar ei kel mai mult se joaca intr-o casuta mica de papusi a surioarei mele...le-am montat`o in cusca sh toata ziua se urca pe ea...o alta idee ar fi sa le construiesti scari sau tunele din cuburi
. sper ca am fost de folos:*

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pai confectioneaza-i jucarii made in china.

| Enzo2011 a răspuns:

Un balansoar happy

| AnDrE_5929 a răspuns:

Eu am hamster si ii confectionez jucarii pai ei un carton si din un bestisor dala de la vata pe bat batul si o scricica o fahi din carton tot din carton il tai in lunguime si a iesit un tobocan mai cauta pe net si tu